Rower szosowy J.Laverack Aston Martin .1R (źródło: Aston Martin)
Rower szosowy J.Laverack Aston Martin .1R (źródło: Aston Martin)

Aston Martin prezentuje rower szosowy z drukowanymi elementami

J.Laverack, producent rowerów z tytanu, oraz marka samochodowa Aston Martin podjęły współpracę, której wynikiem jest powstanie jednośladu indywidualnie dostosowanego do użytkownika. Wygląda naprawdę oszołamiająco!

Marka Aston Martin angażuje się w jednoślady

J.Laverack Aston Martin .1R to rower szosowy, który został wykonany z użyciem najnowocześniejszych technologii, a przy tym jest naprawdę piękny. Za projekt i opracowanie nowoczesnego pojazdu odpowiedzialny jest konstruktor rowerów tytanowych J.Laverack oraz brytyjski producent samochodów Aston Marin.

Nowy rower szosowy (źródło: Aston Martin)
Nowy rower szosowy (źródło: Aston Martin)

Część elementów roweru została wydrukowana w 3D, dzięki czemu można go dostosowywać do potrzeb konkretnego użytkownika. Opracowana rama z tytanu i włókna węglowego jest lekka i jednocześnie sztywna oraz zapewnia wygodę podczas jazdy.

Nowy rower szosowy (źródło: Aston Martin)
Nowy rower szosowy (źródło: Aston Martin)

Sam wybierasz, czego potrzebujesz

Ten rower to prawdziwy obiekt zachwytu. Wydajność i wygoda to nie wszystko, bo kunszt wykonania przyciągnie wzrok każdego przechodnia. Jednoślad został opracowany w taki sposób, że wszelkie przewody czy kable zostały ukryte. J.Laverack Aston Martin .1R jest tworzony ręcznie, a przyszły użytkownik może skonfigurować pojazd, dostosować konstrukcję i wybrać ulubiony kolor z palety znanej z samochodów Aston Marin.

Przyszły właściciel, na terenie siedziby marki Aston Martin w Wielkiej Brytanii lub używając internetowego konfiguratora, może przekazać swoje indywidualne wymagania producentowi. Następnie, w ciągu około tysiąca godzin, powstaje rower na miarę użytkownika. Zarówno rama, jak i kierownica oraz jej wsporniki drukowane w 3D są dostosowane do wymiarów rowerzysty.

Cena innowacyjnego pojazdu nie jest znana, a dostępna „na wniosek”, jednak z pewnością tak wysoki poziom personalizacji nie będzie małym wydatkiem. Każdy wyprodukowany jednoślad, odznaczany jest własnym numerem i ma być dostarczany w wygodnym pojemniku z włókna węglowego oraz aluminium. Do roweru producenci dorzucają pompkę oraz walizkę na narzędzia.