Miasto Gdańsk i Pyszne.pl łączą siły. Kurierzy będą testować nowoczesny e-rower
Źródło: materiały prasowe/Pyszne.pl

Miasto Gdańsk i Pyszne.pl łączą siły. Kurierzy będą testować nowoczesny e-rower

Serwis Pyszne.pl został zaproszony przez władze miasta Gdańsk do niecodziennej współpracy. Kurierzy popularnej platformy będą uczestniczyć w testach futurystycznego pojazdu o nazwie Hopper. Jest to rower elektryczny na totalnym wypasie – wyposażony w kabinę, wycieraczki oraz niezwykle pojemny bagażnik.

Kurierzy Pyszne.pl przetestują innowacyjny pojazd w wersji towarowej

Miasto Gdańsk to partner europejskiego projektu NEDAM, który jest współfinansowany ze środków EIT Urban Mobility. Program ten promuje wśród pracowników lokalnych firm wykorzystanie rowerów Hopper w przestrzeni miejskiej, zarówno tych osobowych, jak i towarowych. Pilotaż projektu ruszył w połowie września tego roku.

Na obecnym etapie miasto przekazało egzemplarz omawianego sprzętu firmie Pyszne.pl, by ta przetestowała go w praktyce, realizując dostawy na terenie aglomeracji. Współpraca ma potrwać do listopada 2023 roku i dostarczyć wielu ważnych wniosków. Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl, zwraca uwagę, że współpraca ta znacząco ułatwi dostawcom codzienną pracę i uczyni ich zajęcie bezpieczniejszym oraz bardziej komfortowym.

Hopper to rower elektryczny z kabiną i bagażnikiem

Producent klasyfikuje Hoppera jako rower elektryczny, aczkolwiek trójkołowiec wygląda bardziej, jak e-skuter z kabiną. Gdańscy kurierzy na pewno ucieszą się z dachu nad głową, który skutecznie ochroni ich przed gorszą pogodą, mocnym deszczem oraz wiatrem – przynajmniej od przodu. Odnotować należy, że przednia szyba urządzenia jest ogrzewana, a nawet wyposażona we własną wycieraczkę.

Naturalnie pojazd posiada wspomaganie jazdy, a jego zasięg obliczony jest na około 60 kilometrów, jednak warto pamiętać, że urządzenia tego typu reagują na wiele bodźców zewnętrznych, chociażby takich jak waga kierowcy czy temperatura otoczenia, więc wynik ten może okazać się płynny, zależnie od okoliczności.

Najistotniejsze jest jednak to, że ten kompaktowy dostawczak ma spory bagażnik, liczący 200 litrów pojemności. Co ciekawe, Hopper może poruszać się po ścieżkach rowerowych, gdyż jego prędkość maksymalna jest ograniczona seryjnie do 25 km/h. To szybkość jazdy identyczna do tej, jaką rozwijają hulajnogi elektryczne wielu popularnych marek. Ponadto opisywany e-rower wyposażony jest w moduł GPS.

Według doniesień pojazd nie ma kobaltu w składzie swojego ogniwa i może być ładowany bezpośrednio z gniazdka elektrycznego w domu.

Bez wątpienia Hopper będzie dla dostawców Pyszne.pl dużo bardziej komfortowym środkiem lokomocji niż zwykły rower, a pojemny bagażnik pomoże im bez większego wysiłku transportować większe zamówienia, które już dawno przestały ograniczać się do dowozu posiłków z lokalnych restauracji, a coraz częściej obejmują także przywóz zakupów bezpośrednio do domu.

Jako typowy mieszczuch cieszę się, że ta grupa zawodowa została zauważona i otrzymała wsparcie, bo ludzie ci są dla mnie cichymi bohaterami szarej codzienności. Zresztą, co tu dużo mówić – kto przeżył lockdown, ten wie, o czym mówię i że w żadnym wypadku nie są to słowa na wyrost.