Asystent Google
fot. Unsplash

Asystent Google może w przyszłości wykorzystywać dane z wielu kont

Wielu użytkowników Asystenta, którzy mają osobne konta Google – osobiste i służbowe, pragną możliwości ich integracji. Jak się okazuje, Asystent Google już niedługo ma oferować taką funkcję – przynajmniej tak głoszą pogłoski.

Funkcja ta ma polegać na dodaniu kolejnego konta Google do Asystenta, aby ten mógł wykorzystywać wydarzenia z kalendarza, preferencje i kontakty z kilku profili, eliminując potrzebę przełączania się pomiędzy nimi.

Asystent Google może w przyszłości wykorzystywać dane z wielu kont
Asystent Google może wkrótce otrzymać to ulepszenie / fot. 9to5google

Nieoficjalne dane

Funkcja ta widoczna jest już w kodzie źródłowym aplikacji Asystenta w sklepie Play. Po jej manualnej aktywacji, otrzymujemy dostęp do zakładki Konta i przycisku Dodaj nowe konto, co sugeruje, że Google już niedługo może wprowadzić to wyczekiwane narzędzie do Asystenta – po cichu.

Funkcja ta dałaby też Asystentowi dostęp do e-maili, przypomnień i notatek z obu kont Google, co przydałoby się wszystkim osobom posiadającym wiele profili. A to naprawdę niemała grupa.

Dlaczego tak późno?

Być może funkcja ta nie jest łatwa do zaprogramowania. W końcu, jeszcze nie wiemy, w jaki sposób mogłaby działać. Popularnym konceptem jest normalnie działający Asystent, który tylko pobiera dane z drugiego konta Google po wprowadzeniu specjalnej komendy, wewnętrznie nie łącząc dwóch profili w jeden.

Technologiczny gigant chwali się wieloma sposobami używania jego Asystenta do zadań służbowych. Dotychczas, pracownicy musieli zmieniać konto w Asystencie na osobiste tuż po pracy. A potrzeba ta ogranicza jego funkcjonalność.

Będziemy informować o dalszym rozwoju tej funkcji.