Lenovo Smart Clock Essential: budzik z Asystentem Google za mniej niż 50 dolarów

Lenovo Smart Clock Essential: budzik z Asystentem Google za mniej niż 50 dolarów

Lenovo rozszerza swoją ofertę inteligentnych budzików o kolejny, tym razem nieco tańszy model. Do zaprezentowanego w ubiegłym roku Smart Clock dołączy jego tańszy brat – Smart Clock Essential. Tańszy, choć niekoniecznie gorszy.

Diabeł tkwi w ekranie

Podstawową różnicą między pełnowartościowym Lenovo Smart Clock a wersją Essential jest zastosowany wyświetlacz. W obydwu urządzeniach jego przekątna wynosi 4 cale, tyle tylko, że w droższym modelu wykonany jest w technologii LCD. Lenovo Smart Clock Essential korzysta z ekranu monochromatycznego, podświetlonego diodami LED. W praktyce, to wcale nie musi być złe rozwiązanie.

Lenovo Smart Clock Essential

Największą zaletą ekranów monochromatycznych jest ich zdecydowanie lepsza widoczność w słońcu, w porównaniu do ekranów LCD. Może się okazać, że w blasku porannego słońca wpadającego przez okno sypiali, trudno będzie dostrzec, co znajduje się na wyświetlaczu droższego urządzenia. W przypadku Smart Clock Essential ten problem po prostu nie wystąpi.

Lenovo Smart Clock Essential

Informacje prezentowane na wyświetlaczu tańszej wersji budzika od Lenovo ograniczone są do godziny, daty, aktualnych warunków atmosferycznych i podstawowych ikonek sygnalizujących pracę urządzenia.

Lenovo Smart Clock Essential

Lenovo Smart Clock Essential: cena nie do pobicia

Poza ekranem, wersja Essential zawiera w sobie wszystkie możliwości droższego modelu, co automatycznie czyni ją jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji na rynku. W cenie około 50 dolarów amerykańskich konkurencyjne względem Smart Clock Essential są wyłącznie podstawowe modele inteligentnych głośników, nieposiadające żadnego wyświetlacza. Prezentacja podstawowych, ale najbardziej potrzebnych danych na ekranie jest więc sporym atutem.

Firma Lenovo rozpoczyna przyjmowanie zamówień na głośnik już w tym miesiącu. Niestety, nie mamy żadnych informacji odnośnie wprowadzenia urządzenia do oficjalnej dystrybucji w Polsce. Jesteśmy jednak pewni, że dla prawdziwych miłośników inteligentnych technologii, budzik z wbudowanym Asystentem Google, w takiej cenie, będzie na tyle kuszącą propozycją, że zdecydują się na zamówienia z zagranicznych sklepów.

Lenovo Smart Clock Essential