Autonomiczne zamiatarki zadbają o czystość chodników w Shenzen
Zamiatarka Taoping (źródło: Taoping)

Autonomiczne zamiatarki zadbają o czystość chodników w Shenzen

Na teren miasta Shenzhen wyruszyły autonomiczne zamiatarki produkcji firmy Taoping. Urządzenia będą oczyszczały Park Xiangmi ze śmieci, generowanych przez tamtejszych odwiedzających. Jest to też ciekawa atrakcja dla turystów.

Samodzielna zamiatarka uliczna

Elektryczna zamiatarka do ulic została wyposażona w mnóstwo technologii oraz szereg funkcji zapewniających bezpieczeństwo dla otoczenia. Urządzenie zostało wyposażone w technologię unikania kolizji, wykrywania ludzi, a także prowadzenia po wyznaczonej trasie w taki sposób, aby czystość na terenie parku była zachowana.

Zamiatarka samodzielnie segreguje zebrane śmieci, a jej celem poza utrzymaniem czystości jest ograniczenie kosztów utrzymania parku. Autonomiczny pojazd, po wykonaniu swojej pracy lub na przykład po wypełnieniu zbiornika odpadami, udaje się do dokowania w tak zwanej inteligentnej stacji odpoczynku, która przewidziana została zarówno do magazynowania urządzeń, ale również do wykorzystania przez osoby odwiedzające Park Xiangmi.

Inteligentna stacja odpoczynku, źródło: Taoping
Inteligentna stacja odpoczynku (źródło: Taoping)

Inteligentna stacja odpoczynku nie tylko dla robotów!

Zadaszony budynek jest formą prefabrykowanej i modułowej wiaty, ulokowanej wewnątrz parku. Inteligentne stacje odpoczynku produkowane przez firmę Taoping mogą otrzymywać różnego rodzaju konfiguracje i pomieszczenia. Producent przewidział wewnątrz nich możliwość zainstalowania automatów z jedzeniem, szafek do przechowywania bagaży, montażu wyświetlaczy, ładowarek czy kas biletowych, ale również małych kawiarni, pokoi dla rodziców z małymi dziećmi, a nawet biur, toalet czy pryszniców.

Inteligentna stacja odpoczynku, źródło: Taoping
Inteligentna stacja odpoczynku (źródło: Taoping)

Sama stacja jest energooszczędna, może być stosowana na przystankach autobusowych, jako atrakcja turystyczna, sklep nocny czy na terenie parków oraz placów. Na ten moment firma Taoping rozpoczęła rozmowy z ponad 200 miastami, które są zainteresowane produktami i technologicznymi rozwiązaniami kierowanymi dla smart miast.