Canva pozwala na generowanie obrazów z tekstu dzięki AI
Canva

Canva pozwala na generowanie obrazów z tekstu dzięki AI

Edytor obrazów Canva umożliwia generowanie obrazów AI na podstawie tekstu. Już dziś możesz wypróbować tą opcję! Darmowa aplikacja pozwala już na generowanie obrazów w oparciu o działanie sztucznej inteligencji, dzięki czemu powstały obraz jest wyjątkowy, unikalny i niepowtarzalny.

Jak działa generowanie obrazów w aplikacji Canva?

Stworzenie idealnie dopasowanych zdjęć jest często niezwykle trudne, z pomocą przychodzi więc sztuczna inteligencja. W ciągu kilku sekund aplikacja jest w stanie, na podstawie zestawu słów, wygenerować obraz.

Wykorzystanie AI do tworzenia obrazów działa w oparciu o skanowanie milionów obrazów, które dostępne są w internecie, wraz z tekstem czy opisem do danej grafiki. Wykorzystywane przez sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe algorytmy są w stanie odnaleźć trendy występujące w obrazach i tekście, odnajdując odpowiednie i pasujące obrazy do wprowadzonych przez użytkownika.

W jaki sposób tworzyć obrazy generowane przez AI?

Aby móc wykorzystać potencjał, jaki zaoferowała nam Canva, należy otworzyć aplikację i rozpocząć nowy projekt od podstaw lub w oparciu o szablon. W pasku bocznym należy wybrać opcję zamiany tekstu na obraz. Potem wprowadzamy tekst do generatora tekstu, aby możliwe było przeprowadzenie konwersji na obraz. Wprowadzany tekst powinien mieć formę kreatywnego opisu. Możesz dokonać wyboru rodzaju i stylu obrazu, który ma być wygenerowany – czy miałby być zdjęciem, rysunkiem lub wzorem.

Wygenerowane zdjęcie może zostać poprawione dzięki funkcjom rozbudowanego edytora zdjęć Canvy, który pozwala na dostosowanie ostrości, głębi czy też różnego rodzaju filtrów. Możliwe jest także przycinanie obrazu, zmiana jego rozmiaru, a nawet wykonanie odbicia lustrzanego.

Canva oferuje także dostęp do biblioteki multimediów, w którym twórca może odnaleźć, wybrać i dodać grafiki czy naklejki, a także ramki czy tekst, z wybranym stylem czcionki.

Wygenerowane obrazy możesz zapisywać, pobierać i udostępniać, również w wysokiej rozdzielczości.