Chillax-baby-mood-monitor
źródło: www.chillaxcare.com

Chillax Baby Mood AI – elektroniczna smart niania z masą przydatnych funkcji

Technologia dla niemowląt to dział, który staje się coraz bardziej popularny na targach CES w ciągu ostatnich kilku lat. Nic w tym dziwnego, gdyż każdy rodzic z chęcią zapoznaje się z kolejnymi nowościami, które mają za zadanie wspomóc w tak trudnym zadaniu, jakim jest opieka nad maluszkami. Najnowsza technologia dla dzieci, Chillax Baby Mood AI, to pomocna dłoń, wyciągnięta w kierunku opiekuna.

Technologia dla niemowląt na targach CES 2022


Na targach CES 2022 zaprezentowano kilka różnych rodzajów technologii dla niemowląt, jednak najbardziej popularnym będzie zapewne Chillax Baby Mood AI, czyli elektroniczna niania, jednak wcale nie taka zwykła. Przede wszystkim stworzona została przez rodziców i dla rodziców. Ma nowoczesny design i jest bardzo skuteczna.

Do funkcji Baby Mood AI możemy zaliczyć wykrywanie zachowań dziecka, czyli da nam ona znać, gdy maluch się przewróci czy też przypadkiem zakryje sobie twarz podczas snu, co przecież może być niezwykle niebezpieczne!

Dzięki zamocowaniu kamerki na elastycznej, przewodowej szyjce możemy ustawić ją pod praktycznie każdym kątem. To znacznie ułatwia użytkowanie urządzenia.

Chillax Baby Mood AI - elektroniczna smart niania z masą przydatnych funkcji
źródło: chillaxcare.com

Chillax Baby Mood AI – spokój ducha rodzica

Decydując się na nianię Chillax otrzymujemy kamerę HD 1080p z noktowizorem w podczerwieni. W jej aparacie znajduje się m.in. przełącznik trybu prywatności, który odcina zewnętrzne Wi-Fi. W podstawie wbudowano diody LED, które mają za zadanie uspokoić dziecko w czasie zasypiania.

Kamera ma również panel dotykowy, przydatny przy sterowaniu. Może obracać się o 360 stopni, dodatkowo wbudowano w nią także głośnik. Ponadto, Baby Mood AI ma własny zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala. Inaczej tak zwane centrum dowodzenia rodzica.

Chillax Baby Mood AI - elektroniczna smart niania z masą przydatnych funkcji
źródło: chillaxcare.com

Funkcje aplikacji ChillaxCare

Oczywiście całość nie byłaby smart, bez odpowiedniej aplikacji. ChillaxCare oferuje rodzicom wiele przydatnych funkcji, takich jak np. trening snu malucha. W jej ustawieniach możemy zmienić odcienie podstawki i w ten sposób nauczyć niemowlaka kojarzenia odpowiedniego koloru z wymaganą od niego czynnością, czyli budzenie się, relaks czy spokojny sen. Dodatkowo różne wbudowane dźwięki pomogą uspokoić płaczące dziecko.

Aplikacja oferuje podgląd na żywo, ale także możliwość sprawdzenia istniejących nagrań. Poinformuje nas również o panującej w pokoju dziecka temperaturze, wilgotności pomieszczenia oraz zaalarmuje o wykonywanych przez niemowlę ruchach. Całość ma szyfrowanie na poziomie bankowym, dlatego nie musimy martwić się o bezpieczeństwo treści.

Chillax Baby Mood AI - elektroniczna smart niania z masą przydatnych funkcji
źródło: chillaxcare.com

Chillax Baby Mood AI – cena i dostępność

Jeśli smart niania spowodowała u Was chęć posiadania urządzenia, producent zaoferuje je na swojej stronie internetowej już od lutego 2022.

Urządzenie kupimy również za pośrednictwem Amazon w cenie około 2 tysięcy złotych. Czy to dużo? Myślę, że każdy z rodziców powinien odpowiedzieć sam na to pytanie, gdyż bezpieczeństwo dziecka jest bezcenne.