MeganeX — superlekkie gogle VR

Wow! MeganeX zapowiadają się na jedne z najlepszych gogli (a może raczej okularów?) VR na rynku

CES 2022 dostarcza coraz to więcej ciekawej technologii. Szczególnie zadowoleni powinni być fani wirtualnej rzeczywistości, ponieważ na tegorocznych targach wręcz roi się od gogli i akcesori VR. Produkty firmy Shiftall zdają się być jednymi z najciekawszych z całej imprezy!

Gogle VR MeganeX – jedne z najciekawszych gogli na rynku?

Markę Shiftall (firma „córka” Panasonica) kojarzyć możecie z przeróżnych akcesoriów VR, chociażby z bardzo dziwnie wyglądającego mikrofonu Mutalk. Firma ta ma jednak w portfolio kilka bardziej poważnych produktów, jak zapowiedziane właśnie na targach CES 2022 gogle VR MeganeX, które najpewniej skradły serca wielu fanów wirtualnej rzeczywistości.

MeganeX - superlekkie gogle VR 2
Gogle MeganeXźródło: shiftall.net

W oczy rzuca się przede wszystkim nowoczesny design urządzenia, któremu znacznie bliżej do okularów AR niż do gogli VR. Również niska waga headsetu (zaledwie 250 gramów!) sugeruje, że MeganeX będą jednymi z najmniejszych i przede wszystkim najwygodniejszych gogli wirtualnej rzeczywistości na rynku. Co wcale nie oznacza, że specyfikacja urządzenia nie będzie topowa – wręcz przeciwnie!

Specyfikacja gogli MeganeX:

  • wyświetlacz: 1,3-calowy OLED Microdisplay 5.2K (2 560 × 2 560 pikseli na oko), 10bit HDR, odświeżanie 120 Hz,
  • waga: około 250 g (bez kabla),
  • procesor: Snapdragon XR1,
  • system śledzenia: 6DoF, śledzenie głowy oparte na kamerze,
  • połączenie: DisplayPort (USB-C) lub DisplayPort + USB 2.0.

Obiecująco wygląda również wsparcie gogli dla najpopularniejszej obok Oculusa platformy VR na PC – SteamVR. Należy jednak zauważyć, że tak wysoka rozdzielczość obrazu i częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, mogą być wręcz zabójcze dla wielu komputerów – bez wątpienia jest to więc produkt przeznaczony dla prawdziwych PC Master Race 😉

Kiedy premiera? Prawdopodobnie (jeśli nie dojdzie do żadnych opóźnień) już wiosną tego roku, ale niestety nie znamy dokładnej daty rynkowego debiutu gogli MeganeX.

Niestety, nie poznaliśmy również oficjalnej ceny tego headsetu, ale serwis wccftech.com zdradził, że spodziewać się możemy ceny w okolicach 900 dolarów – sporo, ale patrząc na wygląd tego urządzenia i jego możliwości, kwota ta nie powinna dziwić.