Samsung-Freestyle (Źródło: Samsung)
Samsung-Freestyle (Źródło: Samsung)

Samsung Freestyle – mini projektor o niespotykanych możliwościach

Samsung nie zwalnia tempa i na targach CES 2022 odkrywa kolejne karty. Tym razem jest to bardzo lekki, wygodny w użyciu, wielozadaniowy projektor Samsung Freestyle. Urządzenie waży niecały kilogram, może być zasilany z powerbanku i oferuje świetną jakość obrazu i dźwięku – podobno nawet niezależnie od otoczenia.

Małe jest piękne…

Samsung nie przestaje prężyć muskułów na CES 2022. Po wielozadaniowych telewizorach, centrach sterowania smart home, AGD skrojonym na miarę i wygodnych w użytkowaniu ekranach, koreański gigant zapowiedział kolejny high-endowy produkt – projektor Freestyle.

Freestyle to niewielkich rozmiarów i małej wagi projektor, który w pakiecie oferuje multum możliwości. W walcu ważącym 830 gramów zamknięto rzutnik o rozdzielczości 1080p i Full HD, mogący wyświetlać obrazy między o przekątnej między 30 a 100 cali.

Funkcje automatycznego ustawiania ostrości i poziomowania sprawiają, że filmy lub zdjęcia można oglądać wygodnie na ścianie w salonie, na ekranach, stołach czy nawet na suficie, a to wszystko dzięki obrotowej kołysce.

Samsung Freestyle - mini projektor o niespotykanych możliwościach

Na pokładzie urządzenie ma również smart TV Samsunga i jest kompatybilny z Androidem/iOS , więc to żaden problem odpalić na nim Netfliksa, HBO czy po prostu treści ze smartfona.

Freestyle jest też wyposażony we wbudowany głośnik 360 stopni z podwójnym radiatorem – niepotrzebne nam więc zewnętrzne urządzenia do oglądania filmu czy słuchania muzyki w wysokiej jakości.

Co ważne, projektor w pakiecie oferuje również akcesoria dodatkowe. Można wiec z malucha zrobić nastrojową lampę dzięki nakładkom na soczewkę, spokojnie wykorzystać go na zewnątrz dzięki wodoodpornej obudowie, a nawet podstawkę pozwalającą wkręcić projektor do żarówkowej oprawki i zasilić go z tego źródła.

Projektor freestyle-rozmiar (Źródło: Samsung)
Projektor freestyle-rozmiar (Źródło: Samsung)

…ale czy na pewno może też więcej?

Choć projektor asortyment funkcji ma bogaty, to nie wiadomo jeszcze, jak będzie sprawował się w praktyce pod względem np. jasności obrazu – w szczycie ma oferować 230 ANSI lumenów (kontrast 300:1, HDR10). Freestyle nie ma też wbudowanej baterii, co oznacza konieczność stałego podłączenia do źródła zasilania.

Dla klientów niezrażonych brakami informacji uruchomiono już możliwość preorderów urządzenia. Projekt można nabyć za 899 dolarów. Czy rzeczywiście wart jest swojej ceny?  To pokażą dopiero pierwsze recenzje.

A, no i ważna rzecz: Samsung Freestyle będzie dostępny w Polsce. Póki co czekamy na polską cenę i szczegóły związane z dostępnością sprzętu.