Chipolo ONE Spot lokalizator
Chipolo ONE Spot (źródło: Chipolo)

Ruszyła przedsprzedaż Chipolo ONE Spot – ciekawego lokalizatora ze wsparciem sieci w Lokalizatorze

W zeszłym miesiącu Apple otworzyło swoją sieć Find My. Dzięki temu możemy w ramach aplikacji Lokalizator dostępnej na sprzętach tej marki korzystać również z wspieranych lokalizatorów innych producentów. Apple zapowiedziało, że wkrótce w sprzedaży pojawią się pierwsze produkty, które będziemy mogli zlokalizować za pomocą ich usługi i tak też się stało. Właśnie ruszyła przedsprzedaż lokalizatora Chipolo ONE Spot.

Chipolo ONE Spot – alternatywa dla AirTagów ze wsparciem Find My

Chipolo to znany producent lokalizatorów przedmiotów, mający w swojej ofercie m.in. model ONE, który możemy przyczepić do wszystkiego, od kluczy, przez plecak po obrożę naszego zwierzaka oraz kartę do portfela CARD, dzięki której z łatwością znajdziemy nasze dokumenty. Debiutujący właśnie lokalizator Chipolo ONE Spot jest świetnym uzupełnieniem oferty firmy i produktem, który zainteresuje przede wszystkim właścicieli smartfonów z logo nadgryzionego jabłka.

ONE Spot różni się od podstawowego modelu ONE przede wszystkim możliwością dodania go do aplikacji Lokalizator na naszych sprzętach marki Apple. Dzięki temu, stanowi on świetną alternatywę dla zaprezentowanego niecały miesiąc temu AirTaga.

Chipolo ONE Spot lokalizator
(źródło: Chipolo)

Chipolo ONE Spot w odróżnieniu od produktu Apple nie wymaga dodatkowej przywieszki, bowiem ma otwór na brelok, za pomocą którego może być łatwo przymocowany do kluczy, plecaka lub innych przedmiotów, których utrata mogłaby być dla nas bolesna. Producent wyposażył swój lokalizator także w głośnik, który pomaga w zlokalizowaniu zagubionego przedmiotu. Jak podaje, jest on w stanie odegrać dźwięk o głośności nawet do 120 decybeli, dzięki czemu z łatwością odszukamy przedmiot, do którego przyczepiliśmy Chipolo ONE Spota i to z dowolnego miejsca w naszym domu.

Oprócz tego, lokalizator spełnia normę IPX5, co oznacza, że jest odporny na zachlapanie wodą. Dzięki temu nie musimy się bać, że Chipolo ONE Spot przestanie działać po pierwszym deszczu, który zmoczy nasz plecak w drodze do domu. Warto jednak wspomnieć, że AirTag ma certyfikat IP67, czyli możemy zanurzyć go w wodzie nawet na pół godziny, a w dodatku jest w pełni odporny na pył.

Chipolo ONE Spot lokalizator
(źródło: Chipolo)

Dzięki obsłudze sieci Find My możemy z łatwością oznaczyć przedmiot z lokalizatorem jako zagubiony, dzięki czemu inni użytkownicy sprzętów Apple zostaną powiadomieni by się z nami skontaktować, jeśli go znajdą.

Producent zapewnia, że bateria w lokalizatorze może wytrzymać nawet do roku. Po tym czasie, będzie konieczna jej wymiana. Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ wizyta w serwisie nie będzie konieczna – możemy z łatwością wymienić ją samodzielnie.

Przedsprzedaż Chipolo ONE Spot już się rozpoczęła, pierwsze zamówienia zostaną rozesłane do klientów w czerwcu. Popularność produktu okazała się jednak na tyle spora, że obecnie składane zamówienia zostaną wysłane dopiero w sierpniu tego roku.

Jeden lokalizator kosztuje 30 euro, zaś za czteropak ONE Spotów przyjdzie nam zapłacić nie 120, lecz 100 euro. Przy zakupie tego drugiego otrzymamy również darmową wysyłkę. Zamówienia możemy składać na stronie producenta.