Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Chromecast z Google TV 4K zyskuje aktualizację. Jakie nowe funkcje trafiają w ręce użytkowników?

Nadchodzą dobre wieści dla posiadaczy Chromecastów z Google TV 4K. Dzięki aktualizacji użytkownicy mogą skorzystać z usługi Fast Pair, a także nowych wyjść audio. Co to za poprawki i w jaki sposób je zainstalować?

Małe urządzenie o dużych możliwościach

Chromecast to sprytne, niewielkie urządzenie, dzięki któremu możemy przesyłać różnorodne treści wprost na ekran telewizora, do projektora czy głośników. Ten odtwarzacz multimedialny pozwala na to, aby nasze domowe sprzęty stały się bardziej inteligentne, mogły odtwarzać ulubioną muzykę, programy, seriale i filmy dostępne w serwisach streamingowych. Gadżet pełni rolę małej przystawki.

Poprawki, zwane także aktualizacjami, sukcesywnie trafiają do wszystkich inteligentnych sprzętów, jakie posiadamy. Również przystawki uzbrojone w Google TV takowe otrzymują. Tym razem przyszedł czas na Chromecasty, które poza standardowymi ulepszeniami wydajności czy poprawkami drobnych błędów zyskały dwie, nowe funkcje.

Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Google Chromecast 4.0 / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Chromecasty z nowymi funkcjami

Najnowsza wersja oprogramowania została oznaczona jako STTE.231215.005 (z STTL.231114.004). Dzięki niej w ręce użytkowników trafia długo wyczekiwana funkcja Fast Pair, opracowana przez Google. Choć opcja znana jest już od 2017 roku, dopiero w styczniu br. marka ogłosiła, iż usługa będzie dostępna na telewizorach i Chromecastach. Jej zadaniem jest szybkie podłączanie sprzętów audio, czyli głośników czy słuchawek.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez portal 9to5google, użytkownicy dostrzegli także nowy kafelek na liście „Wyjścia audio”. Wśród urządzeń znajdziemy teraz sprzęty podłączone za pomocą Wi-Fi czy Bluetooth, a więc np. słuchawki czy głośniki.

Aby zaktualizować swoje urządzenie należy przejść do jego ustawień, które dostępne są w prawym górnym rogu. Następnie należy skierować się do sekcji „System” oraz „Informacje”. Na liście znajdziemy opcję „Aktualizacja systemu”. Gdy urządzeniu uda się odnaleźć aktualizację, należy postępować z sugestiami na ekranie, czyli pobrać ją, zainstalować oraz uruchomić gadżet ponownie.