gra cities: vr symulator miasta
(źródło: Fast Travel Games)

Burmistrzu, zakładaj gogle! Cities: Skylines wkrótce w wersji VR

Jeden z najpopularniejszych symulatorów już niebawem będzie jeszcze bardziej wciągający. Studio Fast Travel Games zapowiedziało premierę Cities: VR, czyli reedycję gry Cities: Skylines, przeznaczoną na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Zbuduj miasto i stań na jego ulicach

Cities: Skylines to jeden z tych tytułów, których większości osób nie trzeba przedstawiać. Ten symulator budowania miasta został wydany na komputery w 2015 roku, a następnie w latach 2017-2018 powstały jego konsolowe odpowiedniki. Tytuł szybko podbił serca dotychczasowych fanów serii SimCity. Jednym z powodów sporego sukcesu C:S był bardzo słaby odbiór gry studia Maxis, która pojawiła się na rynku dwa lata wcześniej.

I choć od premiery Cities: Skylines wkrótce minie 7 lat, wciąż jest to świetny tytuł, a po wzbogaceniu go kilkoma DLC trudno jest się od niego oderwać przez długie godziny. Najpewniej właśnie dlatego szwedzkie studio Fast Travel Games zdecydowało się przenieść tę grę w świat wirtualnej rzeczywistości. Cities: VR ma oferować znany i lubiany przez graczy schemat w jeszcze bardziej wciągającej formie.

Wygląd podstawowych elementów rozgrywki się nie zmienia. Dzięki temu każdy gracz, który spędził choć kilka godzin z tytułem na komputerze lub konsoli, nie będzie miał najmniejszego problemu z rozpoczęciem budowy własnego miasta w wirtualnej rzeczywistości.

Element „zanurzenia się” w rozgrywce pozwala na jeszcze ciekawsze wrażenia. Grając w Cities: VR możliwe będzie stanięcie na jednej z ulic naszego miasta i obserwowanie tętniącej życiem społeczności. Jest to niewielki dodatek, ale z pewnością warto być odpowiedzialnym burmistrzem i wyjść raz na jakiś czas do mieszkańców. ?

Cities: VR zadebiutuje wiosną 2022 roku

Deweloperzy ze studia Fast Travel Games zapowiadają, że tytuł będzie dostępny już wiosną 2022 roku, a więc w okolicach siódmej rocznicy wydania wersji pecetowej. Gra ma być dostępna na Oculus Quest 2, lecz niewykluczone, że twórcy zdecydują się udostępnić ją także na inne gogle wirutalnej rzeczywistości.

Więcej szczegółów na temat tytułu ma się pojawić nieco bliżej premiery. Możliwe, że w ciągu najbliższych tygodni studio doprecyzuje, czy Cities: VR zaoferuje obsługę modów oraz czy pojawią się w nim dodatkowo płatne pakiety DLC.

Nowe informacje będą pojawiać się na profilach społecznościowych gry, a jeśli będą zawierały coś godnego uwagi – z pewnością Was o tym poinformujemy.