ClosedLoop

ClosedLoop AI będzie przewidywać, którzy pacjenci są w grupie najwyższego ryzyka

Nowy start-up ClosedLoop udostępnił wielu klinikom i przychodniom model sztucznej inteligencji, który może pomóc pacjentom w zapobieganiu schorzeniom, zamiast ich leczeniu. Przewidując, którzy pacjenci mają największą szansę zachorowania, może wskazać im zdrowsze nawyki bez konieczności wizyty u lekarza.

Potrzeba matką wynalazku

Rozpoznanie, którzy pacjenci potrzebują medycznej pomocy w danym momencie, ma więcej wspólnego z przypadkiem niż oceną lekarza. Z pomocą znów przychodzi sztuczna inteligencja. I chociaż dotychczas, jeśli szpitale i kliniki chciały użyć narzędzi wykorzystujących AI, musiały zatrudniać lokalnych specjalistów, tak teraz, dzięki ClosedLoop, sztuczna inteligencja dosięgnie więcej pacjentów, w sposób łatwiejszy dla personelu medycznego. Jak to działa?

ClosedLoop AI będzie przewidywać, którzy pacjenci są w grupie najwyższego ryzyka
Jak wygląda internetowa platforma CL / fot. ClosedLoop.ai

ClosedLoop to platforma, której mogą używać zarówno pacjenci, jak i lekarze, analizująca i udostępniająca różne statystyki. Dane pacjentów szpitali mogą zostać łatwo wprowadzone do modelu sztucznej inteligencji, który zwraca listę kroków do podjęcia.

Platforma podpowiada, którzy podopieczni mogą zapomnieć o swojej wizycie (lub chcieć ją ominąć), nabyć infekcję lub którzy z nich powinni być częściej badani. Dla większej grupy ludzi, ClosedLoop może przewidzieć początek lub sposób rozwoju chorób przewlekłych. Jak mówi współzałożyciel firmy, Dave DeCaprio:

Zbudowaliśmy platformę z danymi dotyczącymi opieki zdrowotnej, do której możemy wprowadzić jakiekolwiek dane organizacji medycznej, szybko budować specyficzne modele dla jej pacjentów i wprowadzać je w życie.

“We built a health care data science platform that can take in whatever data an organization has, quickly build models that are specific to [their patients], and deploy those models.”

Właściwe miejsce, właściwy czas

W świetle panującej pandemii, ClosedLoop stworzyło narzędzie, nazwane indeks C-19, które pomaga w rozpoznaniu pacjentów najwyższego ryzyka w danym regionie i połączeniu ich z lokalnymi szpitalami i przychodniami oraz przygotowaniu tych miejsc na kolejne przypływy chorych. Indeks umożliwia tym organizacjom także tworzenie „map ryzyka” dla całych regionów i indywidualnych pacjentów. Łącznie, z tego narzędzia skorzystały już dziesiątki milionów osób.

ClosedLoop AI będzie przewidywać, którzy pacjenci są w grupie najwyższego ryzyka
Jak wygląda mobilna platforma CL / fot. ClosedLoop.ai

Dave DeCaprio założył ClosedLoop, ponieważ wszystkie inne dziedziny wydają mu się „nieistotne”. Jest to tylko jeden ze sposobów, w jaki ten start-up pomaga szpitalom, używając najnowszych technologii. I chociaż na razie narzędzia te dostępne są tylko w Stanach Zjednoczonych, mam nadzieję, że jak najszybciej będą implementowane w innych częściach świata.