Roomba

Roomba serii 600 – nowe odkurzacze już dostępne!

Firma iRobot odsłoniła dzisiaj trzy modele robotów odkurzających Roomba z oznaczeniami 694, 697 i 698. Wyróżniają się one całkowicie nową stylistyką i efektywniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Nowe założenia

W robotach z serii 600 znajdziemy niektóre z ekskluzywnych patentów firmy iRobot. Posiadają one 3-stopniowy system sprzątania, co oznacza, że urządzenie zgarnia zabrudzenia zarówno z podłogi, jak i ścian, a następnie kieruje je w stronę głowicy czyszczącej. W środku robota znajdują się przeciwbieżnie obracane dwie szczotki główne, z których jedna wciąga brud, a druga podnosi go.

Roomba serii 600 - nowe odkurzacze już dostępne!
Nowa Roomba 698 / fot. iRobot

Jednym z opatentowanych, nowych rozwiązań jest system Dirt Detect. Sprawia on, że odkurzacz stale analizuje ilość zbieranego brudu, aby móc skupić się na miejscach, gdzie jest go najwięcej. Natomiast, za poruszanie się robota odpowiada system iAdapt, który próbuje obrać najlepszą drogę na podstawie czujników zbierających informacje o położeniu urządzenia kilkadziesiąt razy na sekundę.

Wygoda nowego robota Roomba

Nowe Roomby z serii 600 mają też funkcje ułatwiające życie codzienne. Do takich należy harmonogram na kolejne 7 dni, według którego robot sam rozpoczyna pracę o wskazanej porze. Urządzenia posiadają także łączność bezprzewodową, dzięki czemu możemy je obsługiwać przez aplikację iRobot HOME. Sama aplikacja również pomoże nam w korzystaniu z robota, oferując wskazówki.

Roomba serii 600 - nowe odkurzacze już dostępne!
Jak działa funkcja DirtDetect / fot. iRobot

Co ciekawe, łączność bezprzewodowa pozwoli także na sterowanie Roombą przez Asystenta Google lub Amazon Echo.

Wisienka na torcie

Firma iRobot szczególnie chwali się nowym designem swojego produktu. Nowy, minimalistyczny projekt panelu głównego, materiały wysokiej jakości i nagroda iF Design mają być elementami wyróżniającymi nowe roboty 694, 697 i 698. Wpasują się one więc idealnie do wielu nowoczesnych mieszkań.

Roomba serii 600 - nowe odkurzacze już dostępne!
Oto dwie przeciwbieżne wewnętrzne szczotki / fot. iRobot

Sugerowana cena nowych robotów odkurzających to 1499 złotych. Zainteresowanych odsyłam więc do oficjalnej strony producenta.