Zbliżenie na czujnik czadu Netatmo (Źródło: Netatmo)
Zbliżenie na czujnik czadu Netatmo (Źródło: Netatmo)

Nowy smart czujnik czadu Netatmo. Wysyła powiadomienia o poziomie CO przez 10 lat

W ofercie francuskiego producenta inteligentnych urządzeń domowych Netatmo pojawił się nowy czujnik czadu. Urządzenie niewymagające podłączenia do sieci elektrycznej powiadamia o przekroczeniu limitu czadu w powietrzu za pośrednictwem syreny oraz powiadomienia na telefon.

Ochrona 24h/dobę na lata

Najnowsze urządzenie Netatmo, francuskiego lidera rynku smart home, to czujnik czadu niewielkich rozmiarów, zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa. Producent zapewnia, że urządzenie, choć zasilane bateryjnie, może pochwalić się żywotnością 10 lat ciągłej pracy bez konieczności wymiany źródła zasilania. Czujnik informuje domowników o poziomie czadu na dwa sposoby. Po pierwsze – w razie przekroczenia bezpiecznego poziomu CO uruchamia się syrena alarmowa, emitująca dźwięk na poziomie 85 dB.

Po drugie – czujnik wyposażony jest w moduł Wi-Fi, dzięki czemu użytkownik w każdej chwili może sprawdzić aktualny poziom dwutlenku węgla w aplikacji lub odebrać powiadomienie.

Dodatkowo, aplikacja oferuje możliwość sprawdzenia poziomu eksploatacji czujnika czadu. Urządzenie poinformuje nas również o zbliżającym się końcu żywotności i konieczności wymiany urządzenia. Dodatkowo wbudowana w czujnik czadu funkcja auto-testu pozwala na regularne sprawdzenie stanu baterii oraz sprawności modułu Wi-Fi. Możliwe jest również wywołanie alarmu na żądanie, w celu sprawdzenia poprawności działania syreny. Netatmo sugeruje, aby sprawdzać wszystkie parametry urządzenia co najmniej raz w roku.

Czujnik czadu Netatmo (Źródło: Netatmo)
Czujnik czadu Netatmo (Źródło: Netatmo)

Wysoki poziom bezpieczeństwa w przystępnej cenie

Czujnik czadu, zalecany do umieszczania w każdym pomieszczeniu, w którym znajdują się urządzenia wytwarzające spaliny, np. piece, kotły, kominki czy kuchenki gazowe, będzie dostępny lada moment. Premiera w Polsce 16 listopada, w cenie 469,99 zł na stronie netatmo.pl oraz w sklepach Komputronik, X-kom, Media Expert, Euro i Salonach Denon.

Aplikacja do obsługi czujnika czadu –  Netatmo Home + Security jest darmowa i kompatybilna z urządzeniami z systemami iOS 15 i nowszymi oraz Android 5.0 i nowszymi.

Zbliżenie na czujnik czadu Netatmo (Źródło: Netatmo)
Zbliżenie na czujnik czadu Netatmo (Źródło: Netatmo)