Pozwolisz zeskanować swoje oko - dostaniesz krypto za darmo

Pozwolisz zeskanować swoje oko – dostaniesz krypto za darmo

Dostęp do kryptowalut jest aktualnie łatwiejszy niż kiedykolwiek. Właściwie każdy, kto tylko chce, może je mieć na wyciągnięcie ręki – wszelkie giełdy kryptowalutowe dostępne są z poziomu aplikacji mobilnych, po zweryfikowaniu się w których można zacząć swoją przygodę w tym świecie. Nowy projekt, stojący za kryptowalutą Worldcoin zakłada, że można ją zdobyć za darmo, choć… jest jeden warunek.

Skanowanie tęczówki za kryptowalutę

W celu otrzymania Worldcoina należy zeskanować tęczówkę naszego oka. Twórcy projektu zaznaczają, że nie jest to “zapłata za dane”. Co więcej, gwarantują, że nie chcą znać naszych danych osobowych, łącznie z nazwiskiem czy numerem dowodu osobistego / paszportu, a zeskanowane dane biometryczne mają być przerabiane na kod numeryczny i następnie usuwane, aby chronić naszą prywatność – mają być jedynie potwierdzeniem, że nie rejestrowaliśmy się wcześniej.

Każda osoba (w wieku od 18 lat lub 16 – w zależności od prawa w danym kraju), która zgłosi swoje zainteresowanie, a następnie zezwoli na zeskanowanie swojej gałki ocznej, otrzyma kryptowalutę Worldcoin. Skanowanie odbywa się przy pomocy urządzenia-skanera o nazwie Orb i można to zrobić już w 12 miejscach na świecie. Aktualne urządzeń jest ponad 30, ale ich liczba ma sukcesywnie rosnąć.

Skąd w ogóle taki pomysł?

Zespół, stojący za Worldcoin, chciałby przyspieszyć adopcję cyfrowych walut i ma ambicję zeskanować miliard ludzkich oczu do końca 2023. Póki co udało się przekonać do tego projektu 130 tysięcy osób w różnych krajach świata – między innymi w Chile, Kenii czy we Francji.

Tęczówka oka zawiera więcej unikatowych informacji na temat każdego z nas niż nasz odcisk palca czy twarz, dlatego też zdecydowano się na rejestrowanie właśnie jej. Jak wspomniałam, ma to podwyższyć poziom bezpieczeństwa płatności i zarazem pozwolić uniknąć możliwości zarejestrowania się kolejny raz tej samej osoby w bazie.

Worldcoin zostanie udostępniony w pierwszym kwartale 2022. Nie jest aktualnie do końca jasne, ile każdy z użytkowników dostanie coinów – mówi się jedynie, że im szybciej dokona się rejestracji, tym będzie ich więcej, a ich rzeczywista wartość ma wynosić od 20 do 100 dolarów w momencie startu projektu. 

Worldcoin będzie dystrybuowany do zarejestrowanych użytkowników przez portfel w aplikacji Orb. Oczywiście, będzie go można również kupować tak, jak pozostałe kryptowaluty – bez konieczności skanowania tęczówki oka.

Więcej na temat Worldcoin możecie przeczytać na stronie projektu – zdecydowanie warto się z tym zapoznać.

_
Jednocześnie zaznaczam, że niniejszy tekst jest jedynie newsem informacyjnym – nie zachęcam nikogo do inwestowania w kryptowaluty, a jeśli już to robicie, to na własną odpowiedzialność (nie jest to żadna porada inwestycyjna!).