Tesla TesFridge (Źródło: kickstarter)
Tesla TesFridge (Źródło: kickstarter)

Dedykowana, przenośna lodówka… do Tesli

TesFridge został opracowany przez firmę o nazwie AcoPower specjalizującej się w lodówkach elektrycznych. Twoja Tesla może teraz zabrać na pokład chłodziarkę idealnie dopasowaną do ukrytego schowka w bagażniku.

Chłodne urządzenia dla zmotoryzowanych podróżników

Podróżnicy i fani kempingów mają szeroki wybór, jeśli chodzi o przenośne chłodnie, lodówki i inne akcesoria znacząco obniżające temperaturę naszych potraw i drinków. Co jednak z biednymi Teslowcami, których bagażniki mają specyficzny kształt i które może być trudno efektywnie wykorzystać? Z pomocą przychodzi AcoPower, producent lodówek i paneli słonecznych, który stworzył rozwiązanie dedykowane Tesli.

TesFridge to lodówka dostępna w różnych rozmiarach, które idealnie pasują do bagażników modeli Tesla 3 (20 l/5 g), Y (35 l/9 g) i X (36 l/9,5 g). . W przypadku modeli X i Y zasilanie może być dostarczane przez gniazdo 12 V w bagażniku, podczas gdy właściciele modelu 3 będą musieli poprowadzić przewód z gniazdka 12 V w środkowej konsoli. Lodówkę można również zasilać z innych źródeł, takich jak większe zewnętrzne akumulatory, generatory lub ładowarki słoneczne.

Tesla nareszcie ma dedykowaną lodówkę

TesFridge rozprasza ciepło przez pustą warstwę otaczającą główny korpus i otwory wentylacyjne wokół górnej krawędzi. Dlatego jego twórcy dołączają podkładki, które można przymocować do panelu bagażnika, umożliwiając ucieczkę gorącego powietrza. Temperaturę ustawia się za pomocą przycisków połączonych z małym wyświetlaczem LED od 10°C do -20°C.

Twórcy twierdzą, że potrzeba zaledwie 30 minut, aby wnętrze lodówki osiągnęło pożądany poziom. Urządzeniem można sterować nie tylko za pomocą przycisków na samym urządzeniu, ale również dedykowaną aplikacją na smartfona.

Chłodziarka świetnie współpracuje z trybem kempingowym Tesli, który utrzymuje zasilanie gniazd 12 V, dzięki czemu urządzenie utrzymuje chłód nawet wtedy, gdy pojazd nie jest uruchomiony. TesFridge waży swoje – najmniejsza wersja waży 11,5 kg, a największa 14 kg.

Tesla TesFridge (Źródło: kickstarter)
Tesla TesFridge (Źródło: kickstarter)

Lodówka jest obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze w cenie 299 dolarów za wersję Model 3, 349 dolarów za wersję Model Y lub 399 dolarów za wersję Model X. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, TesFridges mają rozpocząć się w sierpniu tego roku.