Tapo 630 (źródło: TP-Link)
Tapo 630 (źródło: TP-Link)

Smart żarówki TP-Link Tapo punktowo oświetlą pomieszczenia

Firma TP-Link, znana przede wszystkim z urządzeń sieciowych, rozszerza swoją linię Tapo, której motywem przewodnim jest Smart Home. W ofercie pojawiają się nowe inteligentne żarówki punktowe z mocowaniem bagnetowym GU10.

Tapo i nowe inteligentne żarówki

Smart Home to idealnie współgrający system wielu inteligentnych urządzeń, które umożliwiają wprowadzenie licznych automatyzacji, sterowania sprzętami z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne, a także przy użyciu asystentów głosowych. Jednym z istotnych elementów tworzonych smart domów jest oświetlenie.

TP-Link nieustannie wdraża kolejne urządzenia, aby dom mógł stawać się jeszcze bardziej inteligentny. Tym razem w ofercie Tapo pojawiły się nowe modele żarówek L630 oraz L610, które cechują się mocowaniem bagnetowym GU10.

Urządzenia należą do gamy punktowego oświetlenia i wyróżniają się emisją strumienia światła na poziomie jasności rzędu 350 lumenów. Oznacza to, że są w stanie oświetlać pomieszczenia podobnie do tradycyjnej żarówki o mocy 50 W.

Oświetlenie na miarę Smart Home

Nowe urządzenia oświetleniowe zostały wyposażone w soczewkę, która pozwala na wytworzenie punktowego światła o kącie nie przekraczającym 35 stopni. Żarówki tego typu montuje się zazwyczaj na dużej wysokości.

Model L610, kosztujący około 50 złotych, pozwala na płynne ściemnianie oraz wyemitowanie światła o temperaturze 2700 K, a więc na poziomie ciepłej bieli. Tryb czuwania tego urządzenia pozwala na zużycie mniej niż 0,2 W.

Drugi inteligentny sprzęt, a więc żarówka L630, kosztująca około 60 złotych, jest opcją wielokolorową, której gama obejmuje ponad 16 milionów barw, rozpoczynających się od temperatury 2200 K, a kończącej na 6500 K.

Tapo 630 (źródło: TP-Link)
Tapo 630 (źródło: TP-Link)

Wszystkie smart urządzenia tego producenta komunikują się za pomocą domowej sieci Wi-Fi, a prosta obsługa opiera się o wiodącą aplikację TP-Link Tapo. Dzięki niej możliwe jest uruchamianie i wyłączanie świateł, dostosowywanie kolorów, jasności, a także temperatury. Domownicy mogą także skorzystać z harmonogramów i scen oraz połączyć żarówki z innym rodzajem oświetlenia.

Nowe sprzęty można w łatwy sposób zintegrować z asystentami głosowymi firmy Amazon oraz Google.