Robot sprzątający Tapo RV30 (źródło: TP-Link)
Robot sprzątający Tapo RV30 (źródło: TP-Link)

Nowy robot sprzątający TP-Link Tapo. To smart sprzęt, który będzie dostępny w Polsce

Firma TP-Link od pewnego czasu wdraża innowacyjne urządzenia, dedykowane dla inteligentnego domu. Teraz w bibliotece sprzętów pojawił się nowy, a jest nim Tapo RV30. Jest to robot odkurzający z funkcją mopowania, który charakteryzuje moc ssania na poziomie 4200 Pa.

Robot sprzątający o czterech trybach pracy

TP-Link Tapo pokazała swój najnowszy produkt, a jest nim robot sprzątający, który również mopuje podłogi. Jego główną cechą jest stosunkowo wysoka moc ssania o wartości sięgającej do 4200 Paskali. RV30 otrzymał cztery różne tryby pracy, pozwalające na indywidualne dostosowanie parametrów do potrzeb domowników. Jest to pierwszy robot sprzątający tego producenta dostępny w Polsce.

Możliwe jest ustawienie trybu cichego, który umożliwia pochłonięcie domowego osiadającego w ciągu dnia na podłogach kurzu czy włosów. Opcja standardowa pozwala na szybkie sprzątanie z nieco wyższą mocą. Tryb turbo jest w stanie pokonać większe zabrudzenia, a max zajmie się zanieczyszczeniami na grubszych dywanach.

Funkcja mopowania pozwoli pozbyć się plam na podłogach. Robot sprzątający produkcji TP-Link otrzymał pojemnik, który jest w stanie zgromadzić 300 mililitrów wody, co wystarcza na umycie powierzchni do 200 m2.

Robot sprzątający Tapo RV30 (źródło: TP-Link)

Funkcjonalność i możliwości sterowania urządzeniem

Tapo RV30 został wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh, co według informacji producenta wystarcza na 5 godzin ciągłego sprzątania. Po zakończeniu procesu czyszczenia robot samodzielnie kieruje się do stacji ładowania. Jeśli w czasie odkurzania bateria się zacznie się wyczerpywać, sprzęt podładuje się, a później skończy pracę tam, gdzie był zmuszony ją wstrzymać.

Robot Tapo jest w stanie zapisać nawet trzy poziomy pięter, a rozbudowany system czujników, w tym LiDAR oraz Gyro, umożliwi dobrą nawigację, która pozwoli na unikanie kolizji, wykrywanie przeszkód czy schodów. Urządzenie działa w oparciu o aplikację, gdzie tworzy mapę, która pozwala na oznaczanie poszczególnych pomieszczeń, aktualnie wymagających sprzątania. Użytkownik może także ustalić harmonogram oczyszczania powierzchni, dodawać wirtualne ściany czy wyznaczać zabronione dla robota strefy. Cena RV30 wyniesie około 1500 złotych.

Robot sprzątający Tapo RV30 (źródło: TP-Link)
Robot sprzątający Tapo RV30 (źródło: TP-Link)