Opaska dla kota (źródło: Moggie)
Opaska dla kota (źródło: Moggie)

Opaska Moggie dla kota zmierzy jego aktywność i samopoczucie

Masz kota i martwisz się o jego zdrowie? Ta opaska pozwoli pozbyć się niepewności i niepokoju. Moggie, wyposażona w zestaw czujników oraz algorytmy sztucznej inteligencji, jest w stanie przeprowadzać analizę zachowania i ruchów, które wykonuje nasz kociak. Co jeszcze potrafi?

Moggie poinformuje o samopoczuciu kota

Koty to niezwykle popularne zwierzęta domowe, które przez wiele osób traktowane są jak kolejny członek rodziny. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że chcemy, aby nasz pupil czuł się dobrze i był w pełni zdrowia. W jednym z serwisów crowdfundingowych pojawiło się inteligentne urządzenie do noszenia dla kotów, które przeprowadza pełną analizę ich zachowania.

Opaska dla kota (źródło: Moggie)
Opaska dla kota (źródło: Moggie)

Moggie, bo tak nazywa się ten sprzęt, informuje właściciela o codziennych aktywnościach zwierzaka. Wyniki można w łatwy sposób przeglądać na poziomie aplikacji w smartfonie, gdzie można w łatwym do zrozumienia języku naturalnym odczytać poszczególne czynności i na przykład dzięki temu zidentyfikować potencjalne choroby, na które może cierpieć nasz futrzasty przyjaciel.

W jaki sposób działa urządzenie i co można dzięki niemu kontrolować?

Urządzenie pozwala na monitorowanie zdrowia kota, jest w pełni nieinwazyjne, nie ogranicza ruchów zwierzęcia oraz nie stwarza dla niego zagrożenia. Zestaw czujników ruchu przeprowadza 150 pomiarów na sekundę, a otrzymane wyniki przetwarzane są przez zaawansowane algorytmy. Można śledzić stan pupila przez 24 godziny na dobę, dzięki czemu użytkownik jest stale informowany o obecnej sytuacji.

Opaska dla kota (źródło: Moggie)
Opaska dla kota (źródło: Moggie)

Aplikacja jest w stanie tworzyć porady i wskazówki w zakresie pielęgnacji czy zdrowia, w oparciu o zmierzone zachowania kociaka. Ponadto system pozwala na stworzenie kalendarza, w którym śmiało można zaznaczyć wszystkie daty, w jakich właściciel ma zaplanowaną wizytę u weterynarza.

Możliwe jest również prowadzenie pełnej dokumentacji szczepień oraz historycznych danych w taki sposób, aby wszelkie konsultacje ze specjalistami przechodziły płynnie i szybko.

Aplikacja do opaski (źródło: Moggie)
Aplikacja do opaski (źródło: Moggie)

Aplikacja zasilana jest też sztuczną inteligencją, dzięki czemu użytkownik otrzymuje powiadomienia w formie czatu na przykład na temat głodu kota. Po trzech tygodniach śledzenia zachowania zwierzaka za pomocą Moggie możliwe jest tworzenie pełnych statystyk.

Opaskę dla kota, wraz ze stacją bazową, można zamówić za 410 złotych poprzez serwis Indiegogo. Z racji tego, że jest to serwis crowdfundingowy, w lutym sprzęt ma podrożeć i ma być związany z kosztem w wysokości 618 złotych.