Wygenerowany przez AI kot Fidel Wykastro
Wygenerowany przez AI kot Fidel Wykastro (źródło: AI Wizards)

Kalendarz z kotami od ludzi i… AI. Musicie to zobaczyć! A najlepiej – kupić

Wygenerowane przez AI grafiki kotów oraz ich nazwy i wierszyki wymyślone przez ludzi. Te dwie rzeczy zostały połączone w jeden wyjątkowy kalendarz, którego sprzedaż rozpocznie się na Dzień Kota, przypadający 17 lutego. Całość zysków z akcji Łap Kalendarz zostanie przekazana Schronisku „Na Paluchu”.

Kalendarz z kotami od ludzi i AI

Akcja Łap Kalendarz została zainicjowana przez Tomasza Graszewicza, twórcy społeczności internetowej AI Wizards, która skupia ludzi zafascynowanych możliwościami sztucznej inteligencji w branży kreatywnej. Umieszczona na jego profilu LinkedIn sesja „Koty rozrabiają w kuchni” zawierała obrazy wygenerowane przez Midjourney, przedstawiające futrzastych, którym zebrało się na harce w kuchni. Efekt był piorunujący, jednak jeszcze większe wrażenie zrobił odzew społeczności!

Jako właściciel dwóch kotów norweskich leśnych nie mogłem powstrzymać się przed zrobieniem tej sesji w AI. Post stał się natychmiast super popularny na biznesowym portalu społecznościowym. Liczba odsłon sięgnęła poziomu ponad ćwierć miliona. Wiele osób pytało mnie o możliwość pobrania zdjęć, używania, a nawet sprzedawania ich dalej. Dlatego postanowiłem coś z tym zrobić.

Tomasz Graszewicz o popularności swojego posta z wygenerowanymi przez AI kotami

Po takim rozgłosie i tego typu reakcjach Graszewicz niemal natychmiast wziął się do pracy nad Łap Kalendarzem. Zespół współpracujących z nim autorów stworzył imiona oraz wierszyki związane z poszczególnymi typami kotów, natomiast on sam zajął się generowaniem grafik.

Podczas prac ustalono, że twórcy zaprezentują swoje kompletne dzieło na Dzień Kota. Zespół również zgodził się co do tego, że zyskami ze sprzedaży kalendarza wesprą puchatych podopiecznych schronisk. Wybór padł na znajdujące się w Warszawie Schronisko „Na Paluchu”.

Do kiedy i za ile?

Sprzedaż rozpocznie się już jutro i potrwa aż do 5 marca 2023 roku. Wysyłka kalendarzy z kolei zaplanowana jest na okres od 20 do 24 marca 2023 roku. Całość zysków zostanie przekazana na rzecz kotów, przebywających we wspomnianym wcześniej schronisku.

Do wyboru mamy dwa rodzaje kalendarza – mniejszy, w formacie A3, który kosztuje 65 złotych oraz większy, w formacie A2, wyceniony na 89 złotych.

Kalendarze można kupić na stronie AI Wizards.