Lokalizator na rudym kocie (źródło: Tile Life360)
Lokalizator dla kota (źródło: Tile Life360)

Lokalizator Tile dla kotów. Twój futrzasty przyjaciel już się nie zgubi

Na rynku znalazł się nowy, dedykowany dla kotów lokalizator, który pozwala na ciągły monitoring położenia swojego pupila. Dołączona na stałe bateria jest w stanie zapewnić działanie na trzy lata.

Obroża z lokalizatorem przy zachowaniu komfortu zwierzaka

Firma Tile Life360 wprowadziła na rynek tracker dla kotów, który pozwoli na baczne i ciągłe śledzenie lokalizacji pupila. Urządzenie składa się z naklejki na kafelkę oraz z silikonowej obroży. Jego budowa zapewnia zwierzakowi komfort przy przemieszczaniu się, nie ogranicza ruchów i daje mu pełną swobodę do standardowego działania.

Nowy sprzęt został wyposażony w najmniejszy spośród dostępnych modułów śledzących, przybierający wygodną i bezpieczną postać naklejki, dzięki czemu zwierzak wręcz nie jest w stanie skutecznie się ukryć. Sticker wystarczy ulokować na powierzchni silikonowego akcesorium. Możliwy zasięg lokalizacji sięga ponad 75 metrom, a jego działanie opiera się o łączność Bluetooth. Urządzenie to daje pewność, że nasz pupil nie zaginął i nie musimy się niepokoić czy rozpoczynać poszukiwań. Nowy lokalizator jest pierwszym spośród sprzętów Tile, które bezpośrednio dedykowany jest dla zwierząt domowych.

Budowa i zasada działania najnowszego produktu Tile

Istotną zaletą nowego produktu jest praca naklejki w oparciu o nieusuwalną baterię, której działanie wystarcza na trzy lata. Natomiast sama obroża została wykonana z silikonu i jest w stanie idealnie przylegać do szyi kota, zamiast luźno zwisać co zapewnia mu bezpieczeństwo. Dodatkowo materiał, z którego stworzono obrożę, jest rozciągliwy do 1,7 raza i nie ulega przy tym rozdarciom czy też zmianom kształtu. Urządzenie zostało opracowane w taki sposób, aby sierść, brud i kurz nie przywierały do naklejki.

Tile dla kotów bez problemu może łączyć się zarówno z urządzeniami opartymi o system Android, jak i iOS. Możliwe jest również wykupienie subskrypcji Tile Premium, ale sprzęt będzie sprawny również bez niej.

Najnowszy tracker dla kotów jest już dostępny na stronie, a jego cena wynosi niecałe 40 dolarów, co w prostym przeliczeniu daje kwotę w wysokości prawie 170 złotych.