Tile

Tile przygotowuje rywala dla Apple AirTags – i to nie byle jakiego!

Tile pracuje nad zupełnie nowym lokalizatorem, który będzie wykorzystywał do działania szerokopasmową technologię UWB. Na pierwszy rzut oka cały gadżet wygląda jak oficjalny rywal nadchodzących Apple AirTags.

Apple AirTags to zupełnie nowe lokalizatory amerykańskiego producenta, które powinny zostać zaprezentowane już niebawem. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje także firma Tile – w tym przypadku urządzenie będzie wykorzystywało szerokopasmową technologię UWB oraz dedykowaną aplikację z rozszerzoną rzeczywistością do znalezienia konkretnych sprzętów.

Wygląda na to, że rynek już niedługo naprawdę obrodzi nam w podobne do siebie sprzęty.

Tile przygotowuje swoją alternatywę dla Apple AirTags

Apple AirTags nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane, ale na temat tego sprzętu wiemy już stosunkowo dużo. W przypadku rozwiązania amerykańskiego producenta, sam gadżet będzie w stanie lokalizować wybrane sprzęty oraz wydawać z siebie dźwięk. Podobną technologię o nazwie SmartThings Find zaprezentował Samsung. Tile chce dzielić przestrzeń z gigantami rynku mobilnego.

Tile

Moduł śledzący Tile będzie korzystał z technologii UWB do znalezienia sprzętów użytkownika. Dzięki dedykowanej aplikacji na smartfona, całość będzie przebiegała w jeszcze prostszy sposób – na ekranie urządzenia zostanie wyświetlona treść w rozszerzonej rzeczywistości, która pomoże znaleźć przedmiot w określonej przestrzeni.

Przyszłość należy do UWB

Rozwiązania bazujące na UWB stają się coraz bardziej popularne. Niektóre raporty zakładają, iż 2021 rok stanie się kluczowy dla opisywanej technologii, która zostanie wdrożona przez wiele mniejszych i większych firm na szerszą skalę.

Tile nie poinformowało dokładnie, kiedy ma zamiar oficjalnie zaprezentować swoje lokalizatory, ale jest bardzo prawdopodobne, że zobaczymy je jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.