Rower elektryczny MTB Powerstage RR Limited Edition (źródło: Ducati)
Rower elektryczny MTB Powerstage RR Limited Edition (źródło: Ducati)

Elektryczny rower Ducati z ramą z karbonu. Sprawdzi się w najbardziej ekstremalnym terenie

Ducati wprowadza nowy rower elektryczny, dedykowany do pokonywania ekstremalnych, górskich tras. Powerstage RR Limited Edition otrzymał ramę wykonaną z włókna węglowego i przeszedł szereg testów w trudnym terenie. Jak producent doposażył ten sprzęt?

Jednoślad z włókna węglowego do ekstremalnych tras

Rower typu MTB (Mountain Bike), jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest dla trudnych i ekstremalnych tras, zlokalizowanych w górach oraz na zróżnicowanych terenach. Dlatego też sposób jego wykonania jest niezwykle istotny i bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo rowerzysty. Nazwa Powerstage z kolei jest formą nawiązania producenta do specjalnego odcinka, który został wprowadzony na wyczynowe tory dla rowerów elektrycznych.

Co istotne, model ten jest pierwszym stworzonym przez Ducati e-jednośladem, w pełni wykonanym z włókna węglowego, inaczej nazywanym też po prostu karbonem. Najnowszy pojazd na 2024 rok przeszedł liczne testy terenowe, aby przyszli użytkownicy mogli uzyskiwać maksymalną wydajność bez względu na trudność trasy.

Wydajność elektrycznego roweru Ducati

Podstawą działania tego MTB jest jednostka napędowa Shimano EP801, pozwalająca na wytworzenie 250 W mocy oraz momentu obrotowego na poziomie 85 Nm. Dzięki tym parametrom Powerstage RR Limited Edition może poruszać płynnie i naturalnie. Producent zagwarantował dwa tryby jazdy. Pierwszym z nich jest długa jazda, która sprawdzi się podczas dłuższych wycieczek i uczyni je komfortowymi, natomiast szybka jazda sprawdzi się na krótkich trasach, gdzie istotną cechą jest szybkie pokonanie wybranego przez użytkownika odcinka.

Wydajny akumulator Shimano 630 Wh ulokowany został na dole ramy, dzięki czemu środek ciężkości ulega obniżeniu, a prowadzenie pojazdu jest wygodniejsze. Połączenie z aplikacją Shimano & E-Tube Project umożliwia stworzenie indywidualnego profilu, który pozwoli dostosować wspomaganie elektryczne do konkretnego użytkownika.

Ponadto jednoślad otrzymał najmocniejsze na rynku tarcze 203 mm oraz hamulce z dźwigniami Ducati Corse. Ten ciekawy rower elektryczny został wyposażony w koła Crankbrothers Synthesis, których obręcze także zostały wykonane z włókna węglowego.

Najnowszy pojazd można zamawiać już w sieci dealerskiej Ducati.