PowerOcean DC Fit (źródło: EcoFlow)
PowerOcean DC Fit (źródło: EcoFlow)

Masz dom z panelami fotowoltaicznymi? Te nowości EcoFlow okażą się przydatne

Na polski rynek dotarły najnowsze propozycje firmy EcoFlow, której produkty są podstawą do uzyskania niezależności energetycznej oraz sposobem na wspomaganie zarządzania domową instalacją PV.

Urządzenia, które ulepszą instalację PV

Do gamy produktów marki EcoFlow dołączył flagowy produkt PowerOcean DC Fit. Sprzęt ten montowany jest pomiędzy istniejącą instalacją PV a inwerterem, umożliwiając zintegrowanie ogniw z magazynem energii. Dzięki temu zakup falownika magazynującego nie jest konieczny.

Urządzenie może być łączone modułowo, co sprawia, że planowany akumulator może osiągać pojemność od 5 do 15 kWh. PowerOcean DC Fit jest już dostępny na polskim rynku, a jego cena wynosi 6299 złotych.

Marka EcoFlow wprowadziła również trójfazowy system PowerOcean. Jego bazowa pojemność sięga do 5 kWh, jednak również to urządzenie może zostać rozbudowane aż do 45 kWh. Do działania instalacji wystarczająca jest jedna bateria, w przeciwieństwie do szeregowych układów akumulatorów, gdzie minimalna ich liczba to dwie lub trzy sztuki.

Koszt trójfazowego systemu PowerOcean plasuje się na poziomie 14399 złotych.

PowerOcean trójfazowy (źródło: EcoFlow)
PowerOcean trójfazowy (źródło: EcoFlow)

Najnowsze propozycje łączą się w aplikacji, w której właściciel może na bieżąco kontrolować poziom produkcji i zużycia energii elektrycznej. Poza tym oprogramowanie wskaże poziom zaoszczędzonych pieniędzy czy ograniczenie emisji dwutlenku węgla do powietrza.

Ładowarka i dotykowy menadżer energii

W połowie lutego do gamy produktów dostępnych na terenie Polski mają dołączyć jeszcze dwa urządzenia. Jednym z nich jest ładowarka do samochodów i innych pojazdów elektrycznych. PowerPulse może zostać łatwo zintegrowana ze sprzętami PowerOcean i obsługuje technologię szybkiego ładowania o mocy 11 kW. Oznacza to, że w ciągu jednej godziny ładowania zasięg elektryka może zostać zwiększony nawet o 100 kilometrów.

Do portfolio dołączy także PowerInsight, czyli domowy menadżer energii wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 10 cali. Jego zadaniem jest kontrolowanie konsumpcji energii elektrycznej w domu oraz zarządzanie jej zużyciem.

Wszystkie nowości EcoFlow będzie można zobaczyć na targach ENEX w Kielcach (7-8 lutego 2024).