Magazyn energii EVERVOLT (źródło: Panasonic)
Magazyn energii EVERVOLT (źródło: Panasonic)

EVERVOLT, czyli magazyn energii dla domu. Na rynku jeszcze w tym roku

Firma Panasonic zaprezentowała nowoczesny magazyn energii dla domu. EVERVOLT jest formą modułowych baterii, które pozwalają obsłużyć prąd stały i przemienny, produkowany przez instalacje fotowoltaiczne. Wśród innowacji pojawiło się też urządzenie SmartBox do zarządzania energią elektryczną.

Możliwości i funkcjonalność magazynu energii EVERVOLT

Panasonic przełamuje bariery w gromadzeniu i przechowywaniu domowej energii elektrycznej, wyprodukowanej w oparciu o źródła odnawialne. Nowy system baterii został nazwany EVERVOLT i przybiera formę modułowego magazynu prądu. Rozwiązanie to zawiera w sobie hybrydowy falownik, akumulator typu litowo-jonowego, a także urządzenie SmartBox, które pozwoli łatwiej i skuteczniej zarządzać domową energią.

EVERVOLT, czyli magazyn energii dla domu. Na rynku jeszcze w tym roku

Kompaktowa budowa pozwala na ulokowanie sprzętu zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. EVERVOLT może być montowany na ścianie lub podłodze, dzięki czemu użytkownicy mają pełną dowolność w jego instalacji.

Maksymalna pojemność pojedynczego systemu akumulatorowego może pomieścić nawet 18 kWh nadmiernie wyprodukowanej energii, która może zostać wykorzystana w przypadku niepogody lub też nagłych przerw w dostawie prądu z sieci. Natomiast do SmartBoxa można przyłączyć aż cztery zestawy akumulatorów. Oznacza to, że możliwe jest zgromadzenie 72 kWh energii.

Łatwe zarządzanie i potencjał SmartBoxa

SmartBox pozwala na informowanie właściciela instalacji o domowym zapotrzebowaniu na prąd, a także gromadzonej energii, pochodzącej z fotowoltaiki. Dzięki niemu możliwe jest także łatwe przełączanie się na zasilanie bateryjne, gdy zajdzie taka potrzeba.

System wspierany jest przez odświeżoną aplikację, dostępną zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Użytkownicy mogą bacznie śledzić zużycie energii przez domowe urządzenia, sprawdzać poziom naładowania akumulatorów, a także w szybki sposób dowiadywać się o awariach i problemach.

Nowy system ma pojawić się na rynku jesienią 2023 roku.