ecoflow urządzenia (źródło: ecoflow.com)
ecoflow urządzenia (źródło: ecoflow.com)

Zrobotyzowana kosiarka z wirtualną nawigacją i inne nowości EcoFlow

EcoFlow, lider w dziedzinie przenośnych, zasilanych baterią rozwiązań, wprowadził na rynek trzy nowe urządzenia – lodówkę z kostkarką do lodu, klimatyzator z grzejnikiem i zrobotyzowaną kosiarkę do trawy z funkcją zbierania liści. Te innowacyjne produkty stanowią kolejne elementy rozwijającego się ekosystemu firmy, zaprojektowanego z myślą o domach jednorodzinnych, domkach poza siecią energetyczną oraz kamperach.

Zrobotyzowana kosiarka do trawy i zbieracz liści

To pierwsza na świecie kosiarka wyposażona w zestaw do zbierania liści, który jest mocowany z tyłu urządzenia. BLADE korzysta z najnowszych technologii robotycznych i tym samym, wyznacza nowe standardy w pielęgnacji trawników. Za sprawą czujnika LiDAR, kamery i nawigacji X-Vision, jest w stanie samodzielnie kosić trawnik, omijać przeszkody oraz zbierać z trawnika gałęzie czy liście. Kosiarka sama wraca do stacji dokującej, gdy potrzebuje naładować baterię.

Ale to nie wszystko — BLADE jest wyposażona w „zabezpieczenie przed kradzieżą 4G”, co oznacza, że urządzenie w razie kradzieży wysyła powiadomienie o swoim położeniu. Dodatkowo kosiarka jest zabezpieczona przed używaniem przez osoby trzecie — działa tylko z jednym, zarejestrowanym ID. BLADE trafił do sprzedaży w kwietniu, a jego aktualna cena to 14349 złotych.

Mobilna lodówka z kostkarką do lodu

EcoFlow GLACIER to urządzenie, które przypadnie do gustu fanom podróży kamperem czy entuzjastom koktajli. Ta przenośna lodówka-zamrażarka z kostkarką do lodu jest zasilana przez wymienny akumulator o pojemności 297 Wh. Na jednym ładowaniu urządzenie może działać do 24 godzin. Co więcej, baterię można ładować bezpośrednio za pomocą paneli słonecznych, które EcoFlow chętnie dostarczy.

Według informacji firmy, GLACIER jest w stanie wyprodukować dokładnie 18 kostek lodu w ciągu około 12 minut. Te stożkowe kostki lodu nie są może „rzemieślniczym lodem” o wolnym topnieniu, ale życie poza siecią wymaga pewnych ustępstw. Wyposażono go w wydajny kompresor i w trybie maksymalnym może schładzać z temperatury 30°C do 0°C w ciągu zaledwie 15-20 minut. Urządzenie można nabyć w cenie 5799 złotych.

Przenośny klimatyzator i grzejnik

EcoFlow WAVE 2 to przenośny klimatyzator, który teraz jest również wyposażony w funkcję grzewczą. Urządzenie jest praktycznym zakupem na każdą porę roku, niezależnie od tego, czy mieszkasz w domku na uboczu, czy w kamperze. Według zapewnień producenta, ma działać do 8 godzin na wymiennej baterii, którą można ładować również za pomocą paneli słonecznych, gniazda AC lub zapalniczki w samochodzie. Urządzenie oferuje chłodzenie o mocy 5100 BTU i ogrzewanie o mocy 6100 BTU, przy wadze zaledwie 14 kg. Kupimy je za 5749 złotych.