Nanoleaf Cherry Blossom Hexagons (źródło: Apple)

Nanoleaf ma nowe panele świetlne z motywem kwiatu wiśni. Wyglądają obłędnie

Z uwagi na trwający na terenie Japonii Festiwal Kwitnącej Wiśni, na stronie Apple pojawiła się wyjątkowa edycja paneli Nanoleaf. Motyw kwiatów wiśni wygląda naprawdę świetnie.

Limitowana edycja z okazji trwającego w Japonii festiwalu

Firma Nanoleaf wypuściła limitowaną edycję specjalnie z okazji Festiwalu Kwitnącej Wiśni, będącego tradycyjnym świętem w Japonii. Dlatego też właśnie na terenie tego kraju dostępne są produkty Cherry Blossom Hexagons Starter Kit.

Płytki są w zasadzie identyczne, jak standardowo dostępne w sprzedaży, jednak wyróżnia je jeden, przepiękny element, a mianowicie graficzne zdobienie z motywem kwiatu wiśni. Aplikacja Nanoleaf ma również dostęp do motywów, które mogłyby pasować do dostępnych w Japonii kafelków z edycji limitowanej.

Kwiaty wiśni w produktach Nanoleaf

Płytki LEDowe z motywem kwitnącej wiśni, tak jak tradycyjne, mają dostęp do wyświetlania pełnej, bogatej gamy 16 milionów kolorów, a ze zdjęć wynika, że do pięknych zdobień pasują szczególnie pastelowe odcienie. Oczywiście możliwe jest tworzenie indywidualnych projektów poprzez połączenie tradycyjnych paneli wraz z tymi z limitowanej, wiśniowej edycji, a wszystko to dzięki modułowej budowie.

Cherry Blossom Hexagons zawiera zestaw dziewięciu świetlnych, sześciokątnych paneli, kontroler, płytę montażową, taśmę oraz łącznik. Tak jak poprzednie edycje, również i ta łączy się z aplikacją HomeKit, dzięki czemu możliwe jest łatwe dostosowywanie kolorystyki zainstalowanych paneli. Wzdłuż jednej płytki ulokowano również dotykowy panel sterujący.

Sześciokątne płytki Nanoleaf dają możliwość tworzenia własnych scen z indywidualnie dobranymi kolorami, co pozwala na dostosowanie oświetlenia do filmów i gier, wzmacniając doświadczenia z nich płynące. Panele obsługiwane są nie tylko z poziomu aplikacji czy panelu dotykowego, ale również za pomocą głosu.

Zestaw Nanoleaf Cherry Blossom Hexagons dostępny jest w sprzedaży na stronie Apple na terenie Japonii w cenie 31800 jenów z podatkiem, co w prostym przeliczeniu daje nieco ponad 1300 złotych.