Edycja zdjęć z AI jeszcze nie była tak doskonała. DragGAN zachwyca realizmem

Edycja zdjęć AI (źródło: DragGAN)

Edycja obrazów AI (źródło: DragGAN)

Sztuczna inteligencja ma moc – o tym przekonało się już wielu z nas. Jednak generowane obrazy nadal nie są doskonałe. Narzędzie DragGAN, opracowane przez kilka zespołów naukowców, pokazuje, że to nie koniec możliwości AI.

Edycja zdjęć w DragGAN i możliwości manipulacji obrazem

Generatory obrazów AI rosną jak na drożdżach, stają się coraz bardziej popularne, a najbardziej znane przedsiębiorstwa, oferujące oprogramowanie, wdrażają je tak, aby użytkownik chciał je wypróbować. W taki właśnie sposób można znaleźć już Image Generator w Edge, ale również inne firmy starają się nieco dogonić Microsoft.

Poza generowaniem, sztuczna inteligencja wspomaga również płynne i łatwe edytowanie zdjęć. Zespoły badawcze z Instytutu Informatyki im. Maxa Plancka, Saarbrücken Research Center for Visual Computing, MIT CSAIL i Google, w swojej pracy naukowej, stworzyły zupełnie nowe podejście do zmian wprowadzanych na obrazach, oczywiście w oparciu o sztuczną inteligencję. Edycja zdjęć w narzędziu DragGan pozwala na przetworzenie realistycznych grafik i manipulowanie wyznaczonym obiektem.

Zasada działania jest niezwykle prosta, wystarczy przeciągać poszczególne punkty wybrane przez użytkownika, a obraz zacznie się poruszać, uzyskując przy tym wysoki poziom realizmu. Dostępne mechanizmy potrafią stworzyć na dwuwymiarowych obrazach efekt 3D.

https://vcai.mpi-inf.mpg.de/projects/DragGAN/data/DragGAN.mp4

Możliwości AI jeszcze długo się nie wyczerpią

Zespoły naukowców w swoich nagraniach pokazują, w jaki sposób można wykorzystać to nowo opracowane narzędzie. Edycja zdjęć umożliwia zmienianie wymiarów pojazdu, podmienianie uśmiechu na zmarszczenie brwi, a wszystko to za pomocą zaledwie jednego kliknięcia i przeciągnięcia. Narzędzie pozwala na obrócenie postaci, co powoduje efekt uzyskania modelu podobnego do 3D.

https://vcai.mpi-inf.mpg.de/projects/DragGAN/data/elephant.mp4

Działanie modelu powoduje, że piksele nie są rozmazywane, a generowane od początku. Jak zauważa zespół, narzędzie to może uzupełniać istniejące modele przez wzgląd na możliwość wprowadzenia elastycznych i precyzyjnych zmian.

https://vcai.mpi-inf.mpg.de/projects/DragGAN/data/face.mp4

Póki co jest to narzędzie w trybie demo, jednak zapowiedź DragGAN w filmikach może wprawiać w zachwyt.

Exit mobile version