ekologiczne gokarty we wrocławiu

Elektryczne gokarty dostępne we Wrocławiu!

Od teraz gokarty nie oznaczają zapachu spalin i zwiększonej emisji dwutlenku węgla. W stolicy Dolnego Śląska, w centrum handlowym Wroclavia, otwarto pierwszy w rejonie ekologiczny tor gokartowy – tak, dobrze myślicie, gokarty są elektryczne!

Eko tor kartingowy we Wrocławiu

Plany stworzenia polskiego samochodu elektrycznego póki co stoją w miejscu. Na szczęście obserwujemy wiele innych pro-klimatycznych rozwiązań. Tak na przykład Wrocławianie mogą powitać swój pierwszy ekologiczny tor kartingowy. Otwarty 15 października 2022 r. tor kartingowy Pitlane, bo o nim mowa, wyróżnia się innowacyjnym podejściem. Gwarantuje rozrywkę w stylu eko, bez szkód dla planety. 

Gokarty napędzane są elektrycznie, a nie na benzynę. Nie emitują śladu węglowego, a dodatkowo są cichsze w pracy. Do dyspozycji odwiedzających jest 16 gokartów elektrycznych dla dorosłych i 6 dla dzieci. 

Oprócz ekologicznego podejścia, założyciele toru (m. in. YouTuber The Mike i Szymon Banaś – kolekcjoner aut), zadbali także o najwyższą jakość wszystkich szczegółów: system wspomagania kierownicy, przycisk “Cares” dla doświadczonych kierowców, którzy korzystać z pełnej mocy pojazdu, pełną regulację pedałów, kierownicy i fotela oraz najnowocześniejszą nawierzchnię, wspierającą komfort jazdy.  

Oprócz eko toru wyścigowego, na miejscu znajdziemy także zmienną wystawę Supercarów. Na własne oczy możemy obejrzeć samochody z najwyższej półki cenowej.

Więcej szczegółów przedstawiają twórcy projektu:

Cena za bilet i godziny otwarcia toru kartingowego

Tor znajdziemy na poziomie -2 centrum handlowego Wroclavia, przy ul. Suchej 1 we Wrocławiu. Wejście od strony PKS. Tor zajmuje 3500 mkw, a jeśli chodzi o ceny, przedstawiają się one następująco.

8-minutowy przejazd gokartem RSX dla dorosłych to koszt 79 złotych. Tyle samo kosztuje gokart dla dziecka – 8 minut w gokarcie LRX kosztuje 79 złotych. Oprócz tego, możemy zorganizować wyścig Mini GrandPrix dla grup do 6 osób. Cena tego wydarzenia to 149 złotych od osoby za wyścig 2 x 8 minut i 219 złotych za wyścig 3 x 8 minut.

Jesteśmy ciekawi, czy komfort jazdy jest faktycznie tak wysoki, jak opisują to założyciele. Chętnie przetestujemy! 🙂