Elero RolSolar

elero RolSolar – napędy do rolet na energię słoneczną dostępne w ofercie Nice

W ofercie firmy Nice pojawiły się napędy do rolet zasilane przy pomocy energii słonecznej. Produkowane przez niemieckie elero napędy RolSolar można również wykorzystać jako element inteligentnego domu.

Energia słoneczna w napędzie do rolet

Wykorzystanie energii słonecznej w napędzie do rolet niesie za sobą wiele zalet, spośród których najistotniejszą jest montaż bez prowadzenia jakichkolwiek kabli. Z uwagi na sposób zasilania, nie ma konieczności podłączania systemu do zasilania sieciowego, nie trzeba również łączyć go kablem ze sterownikiem. Napęd elero RolSolar wykorzystuje fale radiowe na częstotliwość 868 MHz do łączności z jednostką sterującą – pilotem bądź mostkiem do sterowania z poziomu aplikacji mobilnej.

elero RolSolar – bezpieczeństwo z każdego miejsca

Kolejną istotną zaletą, poza możliwością wykorzystania darmowej energii bez konieczności budowy instalacji kablowej, są możliwości sterowania zarówno w miejscu zamontowania, jak i z dowolnego miejsca, w którym tylko dostępne jest połączenie z internetem. Standardowo, elero RolSolar można sterować przy pomocy pilota działającego dwukierunkowo, czyli odbierającego sygnał o aktualnym stanie rolet. Z pilota dowiemy się, czy roleta jest otwarta, zamknięta czy częściowo zamknięta.

elero RolSolar
elero RolSolar fot. elero

Tym, co najbardziej interesuje wyposażających swoje domy w rozwiązania inteligentne jest możliwość sterowania roletami za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie czy tablecie. By móc skomunikować nasze rolety z siecią, należy, obok pilota, zastosować mostek elero Centero Home. Po jego konfiguracji zyskamy dostęp do sterowania za pomocą oprogramowania, w którym można zaprogramować, między innymi, typowe scenariusze użytkowania np. podnoszenie i opuszczanie rolet o określonej godzinie.

elero Centero Home
elero Centero Home fot. elero

Opisywany sprzęt pojawi się w sprzedaży u partnerów handlowych firmy Nice, których pełny spis dostępny jest na tej stronie internetowej.