Emirates wprowadzą NFT
Emirates wprowadzą NFT

Linie lotnicze Emirates otwierają się na NFT i metaverse

Linie lotnicze Emirates planują dostarczyć swoim klientom oraz pracownikom doświadczenia wprost z metawszechświata. Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Emirates, ogłosił, że uruchomi kolekcjonerskie i użytkowe niewymienne tokeny (NFT). Pierwsze projekty są już w toku, a ich premiera przewidywana jest w nadchodzących miesiącach.

Emirates stawia na wirtualną rzeczywistość

Działania Emirates są wdrażane według strategii Web3. Jej założenia to przede wszystkim rozszerzanie współpracy z partnerami biznesowym, poprzez – między innymi – zatrudnianie nowych specjalistów do swoich projektów. Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) nie jest świeżym planem, gdyż pojawiła się już na ich stronie internetowej emirates.com i aplikacji Emirates ponad pięć lat temu, oferując klientom interaktywny, trójwymiarowy, 360-stopniowy widok wnętrza kabiny samolotów A380 i Boeing 777-300ER.

Emirates wprowadzą NFT
Emirates wprowadzą NFT

Każdy z podróżnych, jeszcze zanim dokona odprawy online, może obejrzeć swoje miejsce w samolocie. Jest to możliwe dzięki mapie siedzeń w 3D, która współpracuje ze wszystkimi urządzeniami bez potrzeby instalowania dodatkowych wtyczek czy też aplikacji.

Jesteśmy podekscytowani możliwościami cyfrowej przestrzeni przyszłości i inwestujemy znaczne środki finansowe i zasoby, aby rozwijać produkty i usługi przy użyciu zaawansowanych technologii, które zapewnią przychody, doświadczenie marki i efektywność biznesową.

Rynek NFT również jest bardzo rozwojowy, gdyż pandemia COVID-19 spowodowała, że coraz więcej osób chętnie zarabia na aktywach cyfrowych. W zeszłym miesiącu Dubaj jako pierwszy w regionie przyjął ustawę regulującą wirtualne aktywa, aby zapewnić inwestorom bezpieczne środowisko, jednocześnie ciągle rozwijając nowe technologie, gdy zainteresowanie nimi stale rośnie.

Pawilon Emirates przekształcony w centrum innowacji

Oprócz powyższego warto dodać, że Emirates planuje przekształcić swój pawilon Expo 2020 w Dubaju w centrum innowacji. Wszystko to ma na celu ożywienie przyszłych projektów linii lotniczej.