Equa Smart

Equa Smart to inteligentna butelka. Podpowie, kiedy masz się napić wody

Odwodnienie, szczególnie w upalne dni, to nie błahostka. W zwalczeniu tego problemu może pomóc nam inteligentna butelka na wodę, taka, jak Equa Smart. Dlaczego?

Otóż firma Equa stworzyła projekt butelki, która świeci, gdy powinniśmy napić się wody. To naprawdę wyjątkowe rozwiązanie, które wydaje się być całkiem efektywne.

Misja: Nawodnienie

Po powiązaniu z mobilną aplikacją Equa App, która stworzy indywidualny, spersonalizowany plan picia wody dla każdego z nas, dół tej butelki zacznie świecić w momencie, w którym powinniśmy się napić.

Equa Smart to inteligentna butelka. Podpowie, kiedy masz się napić wody
Tak wygląda model Pink Blush / fot. Equa

Aplikacja ta pokaże nasze dane statystyczne odnośnie picia wody, a także pozwoli się odstresować z pomocą trenera oddechu. Jedną z najciekawszych funkcji całej Equa Smart jest jednak to, że wystarczy dotknąć jej spodu, a sposób, w jaki zapali się światło LED zakomunikuje nam, czy jesteśmy odpowiednio nawodnieni.

Pojedyncze, długie mignięcie oznacza jego odpowiedni stopień, a przy trzech krótkich – powinniśmy się napić.

Equa Smart to inteligentna butelka. Podpowie, kiedy masz się napić wody
Jak działa ta funkcja / fot. Equa

Butelka marzeń

Garść inteligentnych funkcji nie wystarczy, aby przekonać wielu z nas. Samo w sobie to naczynie również jest godne uwagi.

Po pierwsze, górna część nakrętki została wykonana z włoskiego marmuru, który został kolorystycznie dopasowany do naszego modelu. Sama zakrętka, jak uważa firma, jest w 100% szczelna, a dzięki wewnętrznej izolacji, Equa Smart działa także jako termos, utrzymując niską temperaturę napoju do 24 godzin, a wysoką – do 12 godzin.

Equa Smart to inteligentna butelka. Podpowie, kiedy masz się napić wody
Wszystkie ważne cechy samej butelki / fot. Equa

Butelka ta ładuje się, niestety, przez port microUSB. Jej całkowita pojemność to 680 ml, a wysokość – 25,3 cm. Dostępna jest w trzech kolorach – białym, czarnym i różowym, choć ten ostatni przypomina bardziej beż.

Jeśli Equa Smart akurat przypadła Ci do gustu, to jej cena nie jest wcale odpychająca… jeśli zauważymy, że, zakupując jedną z nich, w ciągu roku możemy oszczędzić około 200 małych, plastikowych butelek, a w dodatku nie zapomnimy o nawadnianiu organizmu. Wynosi ona 74 euro, co oznacza około 325 złotych.

Nie wszyscy potrzebują jednak inteligentnych funkcji. Dla nich, Equa ma inne, zwykłe, choć wciąż wyjątkowe, modele butelek. Możemy je znaleźć tutaj.

Inteligentnie czy nie, po prostu pijmy wodę. Dużo, często i z jakiejkolwiek butelki.