Inteligentny wideodomofon HP4 (źródło: EZVIZ)
Inteligentny wideodomofon HP4 (źródło: EZVIZ)

EZVIZ wprowadza nowy wideodomofon HP4. Oto kolejny ochroniarz domu

Marka EZVIZ, znana z licznych rozwiązań dla Smart Home, zaprezentowała nowe urządzenie. Jest nim inteligentny wideodomofon HP4, który został wyposażony w kamerę o obiektywie zapewniającym kąt widzenia rzędu 155 stopni. Co jeszcze oferuje sprzęt?

Inteligentny wideodomofon od marki EZVIZ

Producent EZVIZ, znany z bogatego portfolio urządzeń dla inteligentnego domu, zaprezentował nowy wideomofon. Model HP4 został wyposażony w kamerę, która gwarantuje szeroki kąt widzenia o wartości 155 stopni.

Inteligentny wideodomofon HP4 (źródło: EZVIZ)
Inteligentny wideodomofon HP4 (źródło: EZVIZ)

Oznacza to, że domownicy na podglądzie mogą zobaczyć praktycznie każdą osobę czy obiekt, pojawiające się w pobliżu drzwi wejściowych. Odbiornik otrzymał ekran o rozmiarze przekątnej 4,3 cala. Prezentowany obraz charakteryzuje się żywymi kolorami oraz rozdzielczością 1080p.

Nowy wideodomofon pozwala na stały podgląd oraz zdalne sterowanie za pomocą aplikacji dedykowanej na urządzenia mobilne. Dzięki niej domownicy mogą też otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś wciśnie przycisk ulokowany w pobliżu drzwi.

Funkcjonalność, dostępność i cena

Kamera została wyposażona w baterię o pojemności 4600 mAh, co pozwala na nawet 150 dni czuwania, bez potrzeby ładowania. EZVIZ wyposażył wewnętrzną część HP4 w slot na karty pamięci, których pojemność może sięgać nawet do 512 GB. Dzięki temu nagrania z kamery zostaną zachowane, nawet jeśli zewnętrzna część wideodomofonu ulegnie uszkodzeniu.

Użytkownik może także skorzystać z zaszyfrowanej chmury CloudPlay, która po 30-dniowym okresie próbnym kosztuje 20,99 miesięcznie lub 209,99 rocznie. Przechowywane są w niej nagrania zdarzeń z siedmiu dni. Możliwe jest także wykupienie dostępu do chmury za 41,99 za miesiąc lub 419,99 złotych na rok, co pozwoli na przechowanie nagranych zdarzeń jeszcze dłużej – z 30 ostatnich dni.

Inteligentny wideodomofon HP4 (źródło: EZVIZ)
Inteligentny wideodomofon HP4 (źródło: EZVIZ)

Sprzęt korzysta z technologii kompresji wideo znanej jako H.265 lub też HEVC. Dzięki temu odtwarzane pliki są bardziej płynne podczas podglądu, a rozmiar pliku zmniejszany jest nawet o połowę, co oznacza, że filmy nie zajmują dużo pamięci. Wideodomofon EZVIZ HP4 jest już dostępny w polskich sklepach. Jego obecna cena to 399 złotych.