Robot odkurzający RC3 (źródło: EZVIZ)

Nowe roboty sprzątające EZVIZ RC3 i RC3 Plus dostępne w Polsce

Marka EZVIZ wprowadziła na polski rynek dwa nowe roboty sprzątające — modele RC3 i RC3 Plus. O tych urządzeniach zaczęło być głośno już w maju, a teraz w końcu możemy je dokładnie poznać.

Kluczowe cechy RC3 i RC3 Plus

Oba roboty wyróżniają się wysoką mocą ssania – aż do 2700 Pa. Są wyposażone w dwie szczotki, które mają zapewniać skuteczne sprzątanie. Dzięki baterii o pojemności 2600 mAh, mają działać nieprzerwanie do 190 minut.

RC3 i RC3 Plus są zaprojektowane do sprzątania pomieszczeń o powierzchni do 200 metrów kwadratowych. To sprawia, że nadają się idealnie do większości mieszkań czy domów jednorodzinnych. Dzięki inteligentnym czujnikom potrafią dostosować moc ssania w zależności od typu nawierzchni – czy to parkiet, płytki czy dywan.

Mobilność i wygoda użytkowania

Dzięki wbudowanemu żyroskopowi oraz czujnikom podczerwieni, urządzenia te mają zdolność do omijania przeszkód i swobodnego poruszania się po pomieszczeniach. Jeśli dom ma różne poziomy lub progi, nie powinno być z tym problemu — modele mają bez trudu przekraczać progi do 20 mm.

Oprócz zaawansowanej technologii, EZVIZ postawił też na ekologię. Zarówno RC3, jak i RC3 Plus, mają pojemniki na kurz o pojemności 800 ml. Jednak to, co wyróżnia model RC3 Plus, to stacja ładująca, która automatycznie opróżnia pojemnik na kurz. To rozwiązanie pozwala na jeszcze większą wygodę i mniejszą konieczność ingerencji użytkownika.

Warto podkreślić, że oba modele zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. To kolejny krok w kierunku dbałości o środowisko – nie tylko poprzez wydajne sprzątanie, ale także poprzez odpowiedzialną produkcję. Co więcej, producent postanowił wspierać globalne działania na rzecz zalesiania, przeznaczając część przychodów ze sprzedaży tych robotów na ten właśnie cel.

Robot odkurzający RC3 Plus (źródło: EZVIZ)
Robot sprzątający RC3 Plus (źródło: EZVIZ)

Cena i dostępność

EZVIZ RC3 został wyceniony na 999 złotych, natomiast za model RC3 Plus trzeba będzie zapłacić 1499 złotych. Oba są dostępne w oficjalnym sklepie EZVIZ.