Robot odkurzający RCV 5 (źródło: Kärcher)
Robot odkurzający RCV 5 (źródło: Kärcher)

Kärcher i jego roboty sprzątające wkraczają do sklepów

Marka Kärcher wprowadza do wybranych sieci sklepów AGD swoje nowe produkty. Są nimi dwa różne roboty odkurzające. Teraz można zakupić je w obniżonych cenach. Co oferują te inteligentne sprzęty?

Funkcjonalność robotów sprzątających i zaawansowane technologie

Roboty sprzątające to wynalazek na miarę dzisiejszych inteligentnych domów. Wyręczają domowników z przykrej czynności odkurzania, a część dostępnych na rynku urządzeń zajmuje się również mopowaniem. Idąc z duchem czasu, popularna marka sprzętów do utrzymania czystości, wprowadza do sklepów AGD dwa rodzaje robotów sprzątających.

Jak zapowiada firma Kärcher, modele automatycznych odkurzaczy RCV 3 o mocy ssania 2500 Pa oraz RCV 5 o maksymalnej wydajności ssania na poziomie 5000 Pa, to dopiero początek tej kategorii produktowej. Urządzenia zostały wyposażone w trójstopniowy system czyszczenia, mogą więc czyścić powierzchnie na sucho, na mokro oraz w połączeniu obu funkcji. Dedykowane są zarówno do podłóg, jak i wykładzin. Oba modele otrzymały od producenta pojemnik na wodę: RCV 3 może pomieścić 170 mililitrów wody, natomiast RCV 5 aż 240 mililitrów.

Urządzenia zostały wyposażone w liczne czujniki oraz dostęp do technologii LiDAR, dzięki czemu są w stanie dokładnie mapować pomieszczenia, również te zlokalizowane na różnych poziomach budynku. Roboty mogą wykrywać różnice w poziomie, nie upadną więc ze schodów czy podestów, a także mogą bez problemu pokonywać progi i podwyższone krawędzie o maksymalnej wysokości do 18 milimetrów w przypadku modelu 3, natomiast do 20 milimetrów przez model 5.

Smart odkurzacze Kärcher automatycznie wykrywają przeszkody i skutecznie je omijają i są w stanie zidentyfikować dywan czy wykładzinę, oznaczając przy tym każdy zlokalizowany przedmiot na mapie.

Dedykowana aplikacja i dostępność nowych produktów Kärcher w sklepach

Mapowanie i obsługa automatycznych odkurzaczy została zebrana w aplikacji Kärcher Home Robots, dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz z Androidem. System ten pozwala użytkownikowi śledzić postęp sprzątania, edytować mapy, zapisywać je i wyświetlać, a także dodawać zakazane strefy No-Go. Ponadto możliwe jest również oznaczenie miejsc, które wymagają dokładniejszego sprzątania. Oznacza to, że robot w tych lokalizacjach będzie uruchamiał silniejszy tryb czyszczenia. Aplikacja pozwala także na zapamiętanie parametrów sprzątania w zależności od danego miejsca, a także wybranie przebiegu toru czyszczenia.

Roboty odkurzające marki Kärcher dostępne są już w sklepach stacjonarnych oraz internetowych sieci takich, jak Media Expert, Allegro, Amazon, ALTO oraz na stronie producenta. Model RCV 3 można zakupić teraz w obniżonej cenie za 1229 złotych, zamiast 1649 złotych, natomiast RCV 5 jest aktualnie dostępny za kwotę 1999 złotych w promocji, zamiast 2649 złotych.