Robot odkurzający 360 Vis Nav (źródło: Dyson)
Robot odkurzający 360 Vis Nav (źródło: Dyson)

Premiera Dyson 360 Vis Nav – zaawansowanego odkurzacza automatycznego o dużej mocy ssania

Dyson zaprezentował swój najnowszy model odkurzacza automatycznego – Dyson 360 Vis Nav. Jak twierdzi producent, jego moc ssania jest sześć razy większa od innych urządzeń dostępnych na rynku. Jakie jeszcze technologie i systemy oferuje ten sprzęt?

Unikalna technologia Dyson dla dokładnej lokalizacji i mapowania

Większość z nas naprawdę nie lubi sprzątać, a urządzeniami, które może nas odciążyć w tej przykrej konieczności, są roboty odkurzające. Marka zaprezentowała właśnie swoje najnowsze urządzenie o silnej mocy ssania.

Urządzenie jest w stanie w 360 stopniach śledzić zabrudzenia i miejsca, w których już posprzątało. Tak szerokie pole widzenia jest możliwe dzięki obiektywowi typu rybie oko, pozwalającemu na stworzenie panoramicznego widoku na cały dom.

Unikalna technologia SLAM (Simultaneous Localization and Mapping) rejestruje całe otoczenie i przetwarza zebrane informacje. Taki mechanizm pozwala na samodzielną reakcję urządzenia na tworzące się w pomieszczeniach zabrudzenia, co z kolei umożliwia tworzenie map kurzu.

Zaawansowane systemy nawigacji i pochłaniania zanieczyszczeń

Dyson 360 Vis Nav został wyposażony w 26 zaawansowanych czujników, dzięki którym automatycznie dostosowuje się do panujących w domu warunków, a przy tym jest w stanie określić swoje położenie z dokładnością do 71 milimetrów.

Robot wykrywa kurz, przeszkody oraz ściany, co sprawia, że krawędzie mają być dokładnie oczyszczone. Ponadto sprzęt jest w stanie pokonywać różnice w wysokości podłoża rzędu 21 milimetrów, a także wjeżdżać pod meble, których dolne powierzchnie oddalone są od podłogi o 99 milimetrów.

Robot odkurzający 360 Vis Nav (źródło: Dyson)
Robot odkurzający 360 Vis Nav (źródło: Dyson)

Silnik tego urządzenia to Hyperdymium, którego prędkość sięga aż 110 tysiącom obrotów na minutę, co przekłada się – jak informuje producent – na sześć razy większą siłę ssania w porównaniu do innych robotów. Poza silnikiem podstawą działania tego odkurzacza automatycznego jest szczotka, mająca dostęp do trzech metod oczyszczania.

Jej budowa składa się z miękkiego nylonu „Fluffy”, który pozwala na zbieranie zanieczyszczeń sporych rozmiarów na twardych powierzchniach, antystatycznego włókna węglowego, pochłaniającego drobny kurz, a także sztywnego, nylonowego włosia, wciągającego zanieczyszczenia z pomiędzy włókien dywanów.

Dyson 360 Vis Nav działa w oparciu o aplikację MyDyson, gdzie użytkownicy mogą swobodnie nim nawigować, a także tworzyć odpowiednie strefy na mapie czy wdrażać harmonogramy sprzątania w zależności od pory dnia.