Parownica SC3 Deluxe (źródło: Karcher)
Parownica SC3 Deluxe (źródło: Karcher)

Parownica, która zwalczy każdy brud. Oto nowe propozycje firmy Kärcher

Kärcher ogłosił wprowadzenie dwóch nowych parownic. Dzięki nim możliwe będzie szybkie i skuteczne oczyszczenie powierzchni i odzieży bez użycia szkodliwych środków chemicznych. Jak szacuje producent, urządzenie jest w stanie pokonać nie tylko zanieczyszczenia, ale również 99,99% bakterii.

Swobodna regulacja i dostosowanie pary

Firma Kärcher, znana ze swoich wydajnych urządzeń do utrzymania czystości, ogłosiła wprowadzenie dwóch nowych modeli urządzeń. Zarówno parownica SC3, jak i SC4 Deluxe EasyFix działa w oparciu o przetwarzanie wody na gorącą parę. Dzięki temu urządzenia mogą odświeżyć nasze krany, gresy, a nawet szklane powierzchnie i posadzki, dbając przy tym o zdrowie domowników. Cechą charakterystyczną nowych sprzętów jest ciekawy design, umożliwiający wygodne schowanie akcesoriów.

Parownica SC3 Deluxe (źródło: Karcher)
Parownica SC3 Deluxe (źródło: Kärcher)

Parownica SC3 cechuje się czasem nagrzewania o długości zaledwie 30 sekund, a proces ten powoduje zaświecenie się paska LED na czerwono. Gdy urządzenie już nabierze odpowiedniej temperatury, kolor staje się zielony. Model ten ma dostęp do dwustopniowej regulacji pary, który można dostosować na panelu sterowania. Parownica ta otrzymała wymienny wkład odkamieniający, który pozwala na przedłużenie żywotności całego urządzenia.

Parownica SC3 Deluxe (źródło: Karcher)
Parownica SC3 Deluxe (źródło: Kärcher)

Model SC4 natomiast został wyposażony w sporych rozmiarów pokrętło, na którym regulowana jest ilość pary w trzech stopniach. W tym miejscu można również włączyć lub wyłączyć urządzenie. Sprzęt ten otrzymał także wyjmowany zbiornik czystej wody.

Parownica i jej akcesoria, czyli wysoka skuteczność czyszczenia

Producent zadbał również o bogactwo dodatków, bo czym byłaby parownica bez ułatwiających sprzątanie akcesoriów. Nowy spód dyszy podłogowej otrzymał lamelową strukturę, co powoduje, że para jest równomiernie rozprowadzana. Ponadto, ściereczka z mikrofibry została teraz wyposażona w rzep, dzięki czemu użytkownik praktycznie nie musi dotykać zabrudzonych jej części podczas wymiany.

Parownica SC4 Deluxe (źródło: Karcher)
Parownica SC4 Deluxe (źródło: Kärcher)

Zarówno model SC3, jak i SC4, dostępne są w kolorze białym, a w wersji Premium użytkownik otrzymuje je wraz z dodatkowymi akcesoriami. W podstawowych zestawach natomiast umieszczona została dysza ręczna, do detali, z okrągłą szczotką, ze szczotką szczelinową oraz z powłoczką z mikrofibry. Wszystko to bez problemu mieści się w schowku parownicy, co sprawia, ze wszystko jest uporządkowane.

Czyszczenie dywanów (źródło: Karcher)
Czyszczenie dywanów (źródło: Kärcher)