Klienci GreenWay naładują auta na Ionity. To świetna wiadomość!
(fot. oiot.pl)

Klienci GreenWay naładują auta na Ionity. To świetna wiadomość!

Wśród najlepszych sieci ładowania aut elektrycznych w Polsce znajdują się GreenWay i Ionity. Dla użytkowników ładowarek pierwszego operatora mamy dobre informacje, które ułatwią podróżowanie nie tylko po Polsce, ale również po innych krajach Europy.

Korzystanie z samochodu elektrycznego będzie wygodniejsze

Podejrzewam, że większość właścicieli samochodów elektrycznych, jeśli jeździ w trasy po Polsce, to korzysta z ładowarek GreenWay. Wynika to z prostego faktu – jest ich całkiem sporo, jak na polskie warunki. Do tego zazwyczaj oferują zadowalającą jakość usługi, zarówno pod względem samego działania ładowarek, jak i maksymalnej mocy. W związku z tym, sporo osób ma założone konto i wykupiony abonament w tej sieci.

Teraz wszyscy, którzy są klientami GreenWay, będą mogli wygodnie korzystać z ładowarek Ionity. Co prawda, w Polsce jest ich tylko 10, ale wypada podkreślić, że to jedne z najlepszych ładowarek, często mogące pochwalić się mocą na poziomie 350 kW. Jeśli więc zależy nam, aby naprawdę sprawnie naładować samochód elektryczny, to często Ionity jest najlepszym wyborem.

Owszem, w naszym kraju mamy tylko 10 ładowarek tego operatora, ale należy zauważyć, że dołączenie całej europejskiej sieci to dostęp do około 2,3 tysiąca stacji ładowania. Wszystko to w ramach roamingu oferowanego klientom GreenWay, co oznacza, że wystarczy tylko jedno konto, aby móc korzystać z dodatkowych ładowarek. Nie musimy już rejestrować się w kolejnej usłudze.

greenway ładowarka
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

Ile będzie kosztować ładowanie na Ionity?

Jak wyjaśnia operator, zarejestrowany klient ładujący samochód na stacji partnera roamingowego (w kraju i za granicą), zapłaci za ładowanie tyle, ile wynosi koszt ładowania w abonamentach GreenWay Energia Plus lub Energia Max – aktualny cennik znajdziecie tutaj. Warunkiem jest wcześniejsze wykupienie tych abonamentów. Natomiast klienci ładujący w GreenWay bez abonamentu (zarejestrowani w planie Energia Standard) za usługę ładowania w roamingu zapłacą zgodnie z cennikiem GreenWay dla danej stacji.

Warto jeszcze wspomnieć, że aktualnie na liście partnerów roamingowych znajduje się 16 operatorów oferujących usługi ładowania w 35 tys. lokalizacji. W gronie tym obecni są m.in. Shell Recharge Solutions, E.ON Drive, Enel X Way Italia, Iberdrola, SMATRICS i Last Mile Solutions. Dodatkowo firma stale zabiega o poszerzanie roamingu, a więc należy oczekiwać, że z czasem lista partnerów będzie coraz dłuższa.