Monitor M80C (źródło: Samsung)
Monitor M80C (źródło: Samsung)

Smart monitory 2023. Oto nowa linia marki Samsung

Firma Samsung ogłosiła premierę swojej najnowszej linii monitorów Smart na 2023 rok. Wśród dostępnych modeli pojawiły się M80C, M70C oraz M50C, które są między sobą zróżnicowane m. in. rozmiarem i kolorami. Jakie parametry oferują?

Pierwsze wrażenie, czyli jak wyglądają nowe monitory

Każdy z nowych modeli monitorów Smart 2023 ma przekątną 32 cali, z tą różnicą, że model M50C można kupić również w wersji 27-calowej. M80C ma rozdzielczość UHD oraz jasność na poziomie 400 nitów z HDR10+ i dostępny jest w czterech kolorach, takich jak Warm White, Daylight Blue, Sunset Pink, a także Spring Green.

Model M70C również działa w rozdzielczości UHD, przy czym z jasnością na poziomie 300-nitów i wsparciem HDR10 – jest dostępny w kolorze Warm White. Monitor M50C można zakupić w bieli lub czerni, a jego rozdzielczość plasuje się na poziomie Full HD, z jasnością 250 nitów oraz HDR10.

Monitor M70C (źródło: Samsung)
Model M70C (źródło: Samsung)

Poza kilkoma wersjami kolorystycznymi do wyboru, modele M80C oraz M70C charakteryzuje smukłość – grubość modeli to poniżej 12 milimetrów w najcieńszym punkcie. Ponadto, plecy monitorów zostały zwieńczone wzorem jodełki. Wersja M80C może być swobodnie odchylana, a także obracana o 90 stopni.

Wyrazistość obrazu i inteligencja tegorocznej linii monitorów

Wszystkie monitory z nowej linii Samsung Smart 2023 charakteryzuje czas reakcji na poziomie 4 ms (GtG), częstotliwość odświeżania o wartości 60 Hz, a także współczynnik kontrastu 3000:1. Każdy model ma wbudowany zestaw dwóch głośników o mocy 5W oraz dostęp do funkcji Smart, dzięki którym użytkownik może swobodnie korzystać z platform streamingowych, Gaming Hub, Workspace, My Contents. Możliwe jest także przeprowadzanie romów w oparciu o Google Meet.

Model M80C został wyposażony w kamerę SlimFit, która może być lokowana magnetycznie na monitorze. Jej rozdzielczość plasuje się na poziomie Full HD, dzięki czemu nie jest konieczny zakup dodatkowych akcesoriów do realizacji np. wideokonferencji.

Póki co w polskiej dystrybucji na stronie Samsung.com, w formie przedsprzedaży, dostępny jest monitor M80C w kolorze białym za kwotę 3285 złotych. Wysyłka zostanie zrealizowana po 5 czerwca br., a osoby, które zdecydują się na zakup, otrzymają dodatkowo słuchawki Galaxy Buds2. Trzeba się jednak spieszyć, bo, jak wynika z regulaminu, limit darmowych słuchawek to jedynie 20 sztuk. Ich standardowa cena sięga kwoty 899 złotych.