GreenWay ładowarka
(źródło: GreenWay Polska)

GreenWay i InPost postawią nowe ładowarki aut elektrycznych we Wrocławiu

Tym razem mamy dobre informacje dla właścicieli elektryków mieszkających we Wrocławiu. InPost, wspólnie z GreenWay i TBS Wrocław, zainstaluje 6 nowych ładowarek aut elektrycznych na wrocławskich osiedlach.

GreenWay cały czas powiększa sieć ładowarek

W ciągu ostatnich lat w Polsce nastąpiła ogromna poprawa w kwestii ładowarek do samochodów elektrycznych. Owszem, wciąż pozostajemy wyraźnie w tyle za Zachodnią Europą, ale można już spokojnie dojechać w każde miejsce, nie martwiąc się o zasięg.

Jedną z firm mających największy udział w rozwoju elektromobilności zdecydowanie jest GreenWay. Operator już teraz może pochwalić się wieloma ładowarkami, w tym również tymi szybkimi osiągającymi 100 kW lub więcej mocy. Co więcej, w planach jest dalszy, intensywny rozwój sieci stacji ładujących.

To naprawdę ważna informacja. Otóż samochody elektryczne nigdy nie staną się atrakcyjne dla szerszego grona kierowców, jeśli liczba ładowarek nie pozwoli na ich wygodne użytkowanie. Pozostaje więc trzymać kciuki za kolejne ładowarki i jak najszybsze dogonienie bogatszych krajów Europy.

Ładowarka GreenWay w Łodzi
Ładowarka w Łodzi (fot. oiot.pl)

Nowe ładowarki we Wrocławiu

Właśnie dowiedzieliśmy się, że nowe stacje ładowania zostaną zainstalowane na wrocławskich osiedlach. Powstaną one w ramach programu InPost Green City, który firma zrealizuje wspólnie z GreenWay i TBS Wrocław.

Łącznie w planach jest postawienie 6 nowych stacji, które znajdą się w następujących lokalizacjach:

  • przy ul. Maxa Berga (Nowe Żerniki),
  • przy ul. Wileńskiej (Brochów),
  • przy ul. Krępickiej (Leśnica)
  • przy ul. Zielnej (Psie Pole),
  • przy ul. Stanisława Przybyszewskiego (Karłowice),
  • przy ul. Rodzynkowej (Stabłowice).

Jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego, stacje ładowania samochodów elektrycznych we wskazanych lokalizacjach będą gotowe w ciągu najbliższych miesięcy. Co ważne, przy każdej stacji operator wyznaczy 2-3 miejsca postojowe, które będą odpowiednio oznaczone.

Umożliwienie ładowania samochodów elektrycznych mieszkańcom osiedli domów wielorodzinnych to jedno z większych wyzwań stojących przed rozwojem elektromobilności. Aby na nie odpowiedzieć, potrzebujemy szerokich, międzysektorowych partnerstw podmiotów zaangażowanych w budowę zeroemisyjnego transportu. Właśnie w tych kategoriach postrzegamy współpracę przy zielonej inicjatywie we Wrocławiu.

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska