Logitech Litra Beam oświetlenie dla twórców
(fot. Logitech)

Logitech zaprezentował Litra Beam. Lampa powinna spodobać się twórcom

Firma Logitech pokazała wysokiej klasy lampę LED na biurko, którą stworzono z myślą o twórcach, przykładowo streamujących treści na platformie Twitch. Producent chwali się m.in. technologią TrueSoft.

Nowa lampa dla twórców

W portfolio produktów Logitech znajdziemy mnóstwo różnych urządzeń i akcesoriów, w tym również produkty przeznaczone dla osób tworzących treści w internecie. Nowym przedstawicielem tej kategorii jest oświetlenie Litra Beam, przeznaczone dla streamerów i innych twórców materiałów wideo.

Jak podkreśla producent, lampa umożliwia twórcom wykorzystanie światła do kreowania sceny w ich materiałach wideo w zupełnie nowy sposób. Grupa docelowa powinna docenić konstrukcję z trzema rodzajami regulacji, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie uzyskać zadowalające światło.

Warto dodać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić kilka sztuk Litra Beam i otrzymać jeszcze lepszy efekt, a wraz z tym możliwość zastosowania różnych technik oświetlenia – np. Front, Split, Butterfly lub Rembrandt.

Logitech Litra Beam lampa dla twórców
(fot. Logitech)

Treści wideo w Internecie podążają w kinowym kierunku. Zaprojektowaliśmy Litra Beam, aby zrobić coś więcej, niż tylko dostarczyć rozwiązanie oświetlenia dla twórców. Naszym pomysłem jest to, aby dzięki zrównoważonemu oświetleniu LED umożliwić streamerom i twórcom wideo łatwiejsze kontrolowanie nastroju i ekspresji w ich materiałach.

Arnaud Perret-Gentil, senior global product lead w Logitech For Creators

Wygodna obsługa także podczas streamu

Logitech podkreśla, że przyciski umieszczone z tyłu lampy umożliwiają szybki dostęp do pięciu ustawień jasności i temperatury barwowej światła – od białego ciepłego do chłodnego błękitu, a także płynną, bezstopniową zmianę w zakresie od 2700K do 6500K. Dzięki łatwości obsługi konfigurację oświetlenia można zmieniać chociażby podczas streamingu.

Logitech Litra Beam
(fot. Logitech)

Co więcej, nie musimy sięgać do przycisków. Otóż ustawienia są również dostępne z poziomu oprogramowania Logitech G HUB. Mamy tutaj m.in. procentową skalę i zakres stopni w Kelwinach.

Wypada jeszcze wspomnieć o technologii TrueSoft. Jej zadaniem jest zapewnienie zrównoważonego oświetlenia LED o szerokim spektrum z kinową dokładnością kolorów, wspomagając przy tym naturalny i wyraźny obraz dla każdego odcienia skóry.

Lampa Litra Beam jest już dostępna w sprzedaży. Oficjalna cena wynosi 519 złotych.