GreenWay ładowarka
(źródło: GreenWay Polska)

Sieć GreenWay właśnie wzbogaciła się o 70 nowych stacji ładowania

Planujesz wakacyjny wyjazd elektrykiem lub hybrydą plug-in i zamierzasz korzystać z ładowarek GreenWaya? Mamy dobre informacje.

Przejęcie ładowarek należących do Revnet

Największy operator publicznych ładowarek poinformował o zakupienie sieci Revnet. Oznacza to, że wszystkie stacje sieci Revnet zostaną włączone do publicznej sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay, a także będą objęte serwisem technicznym, obsługą klienta i rozwiązaniami roamingowymi. Cały proces będzie realizowany sukcesywnie i ma zostać zakończony w ciągu najbliższych kilku miesięcy tego roku.

Łącznie klienci GreenWay otrzymają do dyspozycji 70 nowych ładowarek zlokalizowanych na terenie całej Polski, głównie w lokalizacjach miejskich. Warto mieć na uwadze, że obecnie ładowarki Revnet zapewniają ładowanie AC o mocy 22 kW, a więc nie sprawdzą się, gdy potrzebujemy szybko uzupełnić energię w elektryku. Nowy właściciel planuje jednak rozbudować wybrane ładowarki o odczuwalnie szybszą możliwość ładowania DC.

Dzięki transakcji klienci Revnet otrzymają dostęp do największej sieci ładowania w Polsce, wraz z naszą obsługą klienta i dostępnością usług ładowania na najwyższym poziomie w branży. Z drugiej strony, włączając siedemdziesiąt nowych stacji do naszej sieci, zwiększamy dostęp do usług ładowania dla naszych obecnych klientów. Jesteśmy przekonani, że kierowcy chętnie skorzystają z nowych lokalizacji, szczególnie po ich rozbudowie.

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska
GreenWay ładowarki Revent
(fot. GreenWay)

Warto jeszcze dodać, że w lutym tego roku GreenWay otrzymał 85 milionów euro kapitału rozwojowego na inwestycje w sieć stacji ładowania. Celem wsparcia inwestycyjnego jest budowa wiodącej pozycji firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Miejmy nadzieję, że środki pozwolą rozbudować obecną sieć, a także rozwiązać niektóre problemy z ładowarkami.

Ładowanie za granicą w polskiej cenie

Na początku napisałem, że mamy dobre informacje dla osób, które planują zelektryfikowanym samochodem wyjazd na wakcje. Dotyczy to nie tylko podróży po Polsce, ale również zagranicznych wycieczek.

Jak informuje serwis WysokieNapiecie.pl, klienci GreenWaya mogą zdecydować się na jeden z płatnych abonamentów, który umożliwia ładowanie samochodu za granicą w polskiej cenach. W ramach roamingu wspieranych jest aż 15 tysięcy lokalizacji w całej Europie.

Do wyboru mamy dwa abonamenty – Energia Plus i Energia Max. Kosztują one odpowiednio ok. 30 i 85 złotych miesięcznie. Przy czym najbardziej opłacalny powinien być droższy abonament, w ramach którego zapłacimy 1,58 złotych na najszybszych ładowarkach (moc ponad 100 kW), 1,37 zł za ładowania na ładowarkach o mocy do 100 kW oraz 1,02 zł za kWh na wolnych ładowarkach AC.