Aqara (źródło: amazon.com)
Aqara (źródło: amazon.com)

Nowe produkty Aqara – automatyzacja domu na nowym poziomie

Aqara, znana firma oferująca szeroką gamę produktów dedykowanych inteligentnym domom, właśnie zaprezentowała cztery nowe urządzenia, które mają na celu unowocześnienie ich oferty. Wszystkie są skonstruowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom smart home.

Nowe taśmy LED Aqara Light Strip T1

Nowe taśmy LED oferują znacznie większą łatwość instalacji, umożliwiając precyzyjne i eleganckie oświetlenie bez konieczności skomplikowanych montaży. Są dostępne w długościach od 2 metrów i są kompatybilne z Zigbee 3.0. Co więcej, podzielono je na segmenty po 20 centymetrów, co sugeruje możliwość sterowania różnymi strefami kolorów. Dodatkową zaletą jest wbudowany mikrofon, dzięki któremu reagują na odtwarzaną muzykę, tworząc różnorodne wzory świetlne.

Aqara-light-strip (źródło: homekitnews.com)
Aqara-light-strip (źródło: homekitnews.com)

Aqara Ceiling Light T1 – twoje sufity nigdy nie wyglądały tak dobrze

Nowa inteligentna lampa Aqara, z możliwością świecenia w ciepłych i zimnych tonach, oferuje również oświetlenie RGB. W porównaniu do poprzednika, zyskała podświetlenie sufitu, nadając pomieszczeniu elegancki wygląd. Warto dodać, że urządzenie otrzymało certyfikat IP20 (co oznacza odporność na kontakt z ciałami stałymi o wielkości większej od 12,5 mm). Jej średnica to około 50 centymetrów. Tak jak w przypadku taśm LED, jest kompatybilna ze standardem Zigbee 3.0.

Aqara Ceiling light (źródło: homekitnews.com)
Aqara Ceiling light (źródło: homekitnews.com)

Aqara Curtain Motor C3 – silnik do kurtyn, który pracuje za Ciebie

Najbardziej zaawansowany system motorowy Aqara do rolet i kurtyn nie ma baterii i wymaga ciągłego zasilania. Jest w stanie poruszyć zasłony o wadze do 80 kg, dzięki czemu można go zastosować przy praktycznie każdej ich wielkości. Co więcej, silnik reaguje na delikatne pociągnięcie, aktywując automatyczne rozwijanie lub zwijanie.

aqara curtain motor c3 (źródło: homekitnews.com)
aqara curtain motor c3 (źródło: homekitnews.com)

Aqara Smart Wall Switch — przełączniki ścienne przyszłości

Aqara również pracuje nad nowymi inteligentnymi przełącznikami ściennymi. Choć na razie nie wiemy o nich zbyt wiele, to już teraz możemy zauważyć zupełnie nowy kierunek w ich designie. Przełączniki prawdopodobnie będą bezprzewodowe, jednak można założyć, że będzie istniała także możliwość przyłączenia do zasilania.

aqara-smart-switches (źródło: homekitnews.com)
Aqara smart switches (źródło: homekitnews.com)

Chociaż nie zostało to jeszcze potwierdzone, urządzenia prawdopodobnie będą mogły obsługiwać standard Matter.