Aqara Hub M2
Aqara Hub M2, źródło: Aqara

Aqara ogłasza współpracę z Matter. Inteligentny dom stanie się bardziej smart

Aqara to firma, która od kilku lat pomaga tworzyć użytkownikom inteligentny dom. Od grudnia ma zamiar uczynić swoje urządzenia kompatybilnymi z funkcją Matter.

Estetyczny hub od grudnia z Matter

Firma Aqara działa na rynku od 2016 roku i oferuje swoim klientom wiele urządzeń typu smart, opartych o wyjątkowo ładnego i zgrabnego huba, który aktualnie obsługuje różne platformy takie, jak Apple HomeKit, Google Assistant, Amazon Alexa oraz Mi Home. To spore ułatwienie dla użytkowników, którzy korzystają z urządzeń pochodzących od różnych producentów.

Od grudnia tego roku firma Aqara dołącza do producentów sprzętu korzystających ze wsparcia Matter. Będzie to możliwe za pośrednictwem Aqara Hub M2, dzięki aktualizacji która uczyni urządzenia Aqara Zigbee kompatybilnymi z Matter.

Inne huby od Aqary takie, jak M1S / M1S Gen 2, Hub E1, Camera Hub G3 i Camera Hub G2H Pro w kolejnych miesiącach również będą mogły otrzymać aktualizację, która umożliwi dostęp do wsparcia Matter.

Aqara Hub M2
Hub M2, źródło: Aqara

Aktualizacja dla smart urządzeń Aqary

Urządzenia Aqary, które jako pierwsze otrzymają dostęp do aktualizacji, to czujniki drzwi i okien, temperatury i wilgotności, ruchu, a także wibracji. Poza nimi, funkcja Matter obejmie przełączniki światła (zarówno te w wersji amerykańskiej, jak i UE), inteligentne wtyczki, przełączniki bezprzewodowe i pojedyncze, a także termostaty, sterownik zasłon i rolet, kontroler rolet czy też LED-owe smart żarówki. Ostatecznie wsparcie Matter ma otrzymać ponad 160 urządzeń Aqary.

Już teraz Aqara ma obszerną ofertę smart urządzeń, które dzięki kontroli poprzez huby, mogą tworzyć inteligentny dom. Obecnie urządzenia Aqary dostępne są w 192 krajach i pozwalają się obsługiwać przez ponad 2 miliony użytkowników.

Udostępnienie wsparcia Matter z pewnością jeszcze bardziej pozwoli na rozpowszechnienie się różnorodnych urządzeń od Aqary i zwiększy ich popularność oraz funkcjonalność.