Aqara Magic S1E to unikatowy przełącznik ścienny

Aqara Magic S1E to unikatowy przełącznik ścienny

Coraz trudniej nadążyć za nowościami prezentowanymi przez markę Aqara. Pamiętacie premierę inteligentnego przełącznika ściennego z wyświetlaczem – MagicPad S1 – która miała miejsce w marcu? Cóż, do oferty producenta dołączyła właśnie nowa odsłona modelu – Magic S1E.

Aqara Switch Magic S1E – personalizowany gadżet

Dla przypomnienia, nowości Aqary, o których donosiliśmy w ostatnim newsie, to szereg technologicznych udogodnień dla fanów Smart Home. Nie inaczej jest w przypadku nowego dotykowego panelu Switch Magic S1E.

Nowy produkt ma postać dotykowego panelu, którego główną funkcją jest sterowanie trzema oddzielnymi zestawami świateł za pomocą ekranu dotykowego.

Producent zadbał o kompatybilność akcesorium ze starszymi przełącznikami. Pasuje on do wszystkich, których wymiary to 86×86. Oznacza to, że jest odpowiedni dla modeli Aqara H1, H1M, E1, T1 itp. oraz Scene Panel S1 i MagicPad S1.

Wyróżniającą się stroną nowości jest możliwość personalizacji. Oferuje 5 stylów układów do wyboru (odpowiadające charakterem pomieszczenia, np. do pokoju dziecięcego) oraz 11 dostępnych konfiguracji z możliwością zmiany kolorów w każdym z nich. 

Jednak najmocniejszą cechą Aqara Switch jest przełącznik bezprzewodowy, który łączy się z HomeKit, co oznacza łatwą kontrolę nad resztą możliwości wchodzących w zawartość tej technologii Apple.

Wartym wspomnienia jest fakt, że Aqara Magic S1E nie używa Zigbee, ale łączy się za pomocą WiFi.

Smart Switch S1E Aqara na razie tylko w Chinach

Nowość jest dostępna póki co wyłącznie w Chinach. Producent nie ujawnił informacji na temat tego, kiedy (i czy w ogóle!) produkt będzie dostępny w innych miejscach. 

Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne informacje o dystrybucji i… zagraniczne recenzje po testach, które pokażą nam, czy nowy Switch Aqary jest faktycznie tak niezawodny, jak się zapowiada.