Odkurzacz RH2 (źródło: EZVIZ)
Odkurzacz RH2 (źródło: EZVIZ)

W ofercie EZVIZ debiutują nowe, różnorodne odkurzacze inteligentne

Firma EZVIZ, znana ze swoich urządzeń dedykowanych dla inteligentnego domu, postanowiła wprowadzić na rynek kolejny odkurzacz bezprzewodowy oraz inteligentne roboty sprzątające. Już niebawem mają pojawić się na polskim rynku. Co potrafią nowe sprzęty?

Roboty odkurzające, które sprzątną domowe powierzchnie automatycznie

Firma EZVIZ zaprezentowała swojego nowego robota sprzątającego z funkcją mopowania i zamiatania. EZVIZ RS2, bo o nim mowa, może zatem oczyszczać i myć twarde podłoża, znajdujące się w domu, a także skutecznie wciągać zanieczyszczenia z dywanów. Jest to możliwe dzięki automatycznej zmianie trybu sprzątania, który pozwala dostosować się urządzeniu do rodzaju powierzchni.

Do robota dołączona została inteligentna stacja dokująca, umożliwiająca samodzielne odłączenie i zainstalowanie mopa. Wewnątrz doka urządzenie ulega również oczyszczeniu, wysuszeniu, naładowaniu baterii oraz napełnieniu zbiornika na wodę.

Nowy sprzęt został wyposażony w technologię LiDAR, laser strukturalny oraz kamerę RGB, dzięki czemu mapowanie jest dla robota łatwiejsze, ale przede wszystkim dokładniejsze.

Poza mopującą wersją RS2 na rynku ma pojawić się także model RC3+, którego moc ssania sięga 2700 Pa, dzięki czemu brud z każdego zakamarka w domu zniknie i to bez wkładania energii domowników – a przynajmniej tak obiecuje producent ;).

W nowej ofercie ma znaleźć się także robot RC3, wyposażony w ekologiczną obudowę, pochodzącą z recyklingu butelek. Urządzenie będzie wyposażone w pilot do sterowania, co sprawi, że będzie można skierować go dokładnie tam, gdzie będzie potrzebny.

EZVIZ i inteligentny odkurzacz z funkcją mopowania

Wśród gamy odkurzaczy swoje miejsce znajdzie również model RH2, który – poza tym, że oczyści powierzchnie – umyje również podłogi twarde. Sprzęt odkurza, zamiata, mopuje, a nawet suszy mokre podłoża za pomocą ciepłego powietrza.

Ponadto sprzęt ten został wyposażony w czujnik na podczerwień, wykrywający poziom zabrudzenia. Dzięki temu system odkurzacza automatycznie pobiera odpowiednią ilość wody, prędkość wałka, a także moc ssania, aby zażegnać zabrudzeniom. Wydajna bateria oraz spore zbiorniki na wodę pozwalają na sprzątnięcie za jednym razem nawet 2 tysięcy m2 powierzchni.

Ceny nowości EZVIZ na ten moment nie są znane.