AI, chatbot, bot, sztuczna inteligencja (źródło: Pixabay)
Bot (źródło: Pixabay)

Nowa funkcja w ChatGPT: udostępnianie rozmów za pomocą współdzielonych linków

ChatGPT udostępnił użytkownikom nową funkcję: współdzielone linki. Teraz możesz bez problemu dzielić się rozmowami z innymi za pomocą unikalnego linku.

Dlaczego warto korzystać z nowej funkcji?

Współdzielone linki umożliwiają łatwe udostępnianie rozmów z ChatGPT. Mogą one służyć do dzielenia się ciekawymi pomysłami, pytaniami czy rozwiązaniami, które powstały podczas interakcji z chatbotem. To funkcja przydatna zarówno dla zespołów pracujących nad wspólnymi projektami, grup dyskutujących na różne tematy, jak i osób chcących pokazać innym możliwości chatbota.

Jak używać współdzielonych linków?

Ich użycie jest proste i wystarczy postępować zgodnie z poniższymi krokami. Najpierw odnajdujemy opcję „Udostępnij” obok przycisków „Usuń” i „Edytuj” w historii czatu. Następnie klikamy ją, aby otworzyć okno udostępniania i zobaczyć podgląd strony. Teraz wystarczy skopiować link i udostępnić go znajomym.

współdzielenie linków ChatGPT (źródło: help.openai.com)
Współdzielenie linków ChatGPT (źródło: help.openai.com)
współdzielenie linków ChatGPT (źródło: help.openai.com)
Współdzielenie linków ChatGPT – przykład (źródło: help.openai.com)

Warto wspomnieć, że jest także możliwość zarządzania współdzielonymi linkami. Domyślnie nie zawierają imienia użytkownika ani żadnych innych danych osobowych, jednak użytkownik ma możliwość dodania swojej nazwy do linku. Natomiast jeśli uzna, że nie jest już on potrzebny, to z łatwością może go usunąć.

współdzielenie linków ChatGPT (źródło: help.openai.com)
Usuwanie współdzielonych linków ChatGPT (źródło: help.openai.com)

Warto pamiętać, że współdzielone linki są jak migawki rozmowy do momentu ich wygenerowania. Czyli, jeśli po ich utworzeniu rozmowa będzie nadal kontynuowana, to nowe wiadomości nie pojawią się w udostępnionej rozmowie. Natomiast w przypadku usunięcia oryginalnego dialogu w ChatGPT, link do niej także zostanie usunięty. Podobnie stanie się także, jeżeli użytkownik skasuje swoje konto.

Nie ma obecnie możliwości blokowania innych użytkowników przed kontynuacją rozmowy poprzez takiego linka. Dlatego zalecane jest, aby nie wpisywać tam żadnych wrażliwych informacji. Warto dodać, że nie są one indeksowane przez wyszukiwarki internetowe, więc nie powinny pojawiać się w publicznych wynikach wyszukiwania. Jednak każdy, kto posiada link, może przeglądać udostępnione treści.

Niestety nie ma możliwości również ograniczania dostępu ani ustawiania daty wygaśnięcia linku. Niemniej jednak jest możliwość zgłoszenia szkodliwej lub nielegalnej treści.