Aplikacja ChatGPT (źródło: AppStore)
Aplikacja ChatGPT (źródło: AppStore)

Aplikacja ChatGPT trafia na urządzenia z iOS!

Firma OpenAI poinformowała o uruchomieniu aplikacji ChatGPT na iOS. Od teraz wygodnie, z poziomu smartfona, możliwe jest korzystanie z popularnego bota, wszędzie tam, gdzie jesteś. Twórcy pracują również nad wersją dla systemu Android.

Aplikacja autorstwa OpenAI trafi na urządzenia z iOS

Przez ostatnich kilka miesięcy wiele oczu zwracało się ku narzędziu sztucznej inteligencji w postaci bota ChatGPT. Utworzenie chatbota miało miejsce w listopadzie zeszłego roku, a z każdym kolejnym miesiącem jego możliwości znacznie wzrastały. Teraz jednak bot staje się jeszcze bardziej dostępny dla użytkowników mobilnych.

OpenAI ogłosiło uruchomienie aplikacji ChatGPT na urządzeniach działających w oparciu o system iOS. Decyzja ta związana była z głosami użytkowników, którzy wspominali, że lubią korzystać z bota w podróży. Choć narzędzie jest dostępne w przeglądarce, to większość z nas przyzna, jak bardzo aplikacje ułatwiają poszukiwanie wszelkich informacji na smartfonach.

Aplikacja ChatGPT (źródło: AppStore)
Aplikacja ChatGPT (źródło: AppStore)

Narzędzie OpenAI jest bezpłatne, wymaga jedynie zalogowania, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do całej swojej historii wyszukiwań, bez względu na rodzaj urządzenia, z którego korzysta. Nowe wydanie chatbota pozwala na zintegrowanie się z narzędziem sieci neuronowych o nazwie Whisper, które umożliwia wprowadzanie głosowe monitów tekstowych. Abonenci ChatGPT Plus natomiast otrzymują dostęp do GPT-4 oraz nowo wprowadzanych funkcji, a także skróconego czasu odpowiedzi.

OpenAI rozpoczęło już wdrażanie nowego produktu w USA i w ciągu najbliższych tygodni dostęp mają otrzymać także inne kraje. Firma informuje również, że pracuje nad aplikacją dedykowaną dla urządzeń z systemem Android.

Co potrafi ChatGPT?

Bot sztucznej inteligencji jest w stanie generować rozbudowane odpowiedzi na zadane mu pytania. Dzięki temu użytkownik nie musi przewijać kolejnych stron w wyszukiwarce, gdzie zasypywany jest reklamami, a może skupić się na istotniejszych zadaniach.

Chatbot Open AI potrafi również udzielać rad i wskazówek w codziennych czynnościach takich, jak gotowanie, planowanie podróży czy tworzenie wiadomości. Pomaga także w poszukiwaniu pomysłów na prezent albo pisaniu wierszy. Jego możliwości są ogromne, a użytkownicy mają szansę uczyć się i odkrywać.