BMW i7
(fot. BMW)

BMW z nietypowymi premierami. Firma pokazała nowy film i elektryczną łódź

BMW pojawiło się na 76. festiwalu filmowym w Cannes i przywiozło nowości, które niekoniecznie kojarzą się z producentem samochodów. Niemcy pokazali film The Calm, a także łódź THE ICON.

Elektryczne BMW i7 w produkcji The Calm

Szybki i luksusowy samochód oraz gwiazdorska obsada – tak można opisać The Calm, czyli krótkometrażowy film, stworzony przez BMW Films. Większość akcji dzieje w środku lub wokół i7 M70 xDrive, czyli mocarnej i drogiej limuzyny, napędzanej przez dwa silniki elektryczne. W produkcji występują Pom Klementieff (seria Strażnicy Galaktyki) i Uma Thurman (seria Kill Bill).

Oprócz Josepha Kosinskiego („Top Gun: Maverick”) w roli producenta wykonawczego i Sama Hargrave (Marvel Cinematic Universe) na fotelu reżysera, przy filmie pracował jeszcze Hans Zimmer, który ma na swoim koncie między innymi dwa Oscary, a także odpowiada za zaprojektowanie dźwięków w elektrycznych modelach BMW.

W filmie Pom Klementieff i Uma Thurman grają dwie tajne agentki, które niezależnie od siebie zostają wezwane na spotkanie w Cannes. Ale najpierw muszą stawić czoło tajemniczym przeciwnikom. Czy dadzą sobie radę? Możecie już się o tym przekonać, bowiem film został udostępniony na oficjalnym kanale BMW na YouTube. Miłego oglądania!

Elektryczna łódź THE ICON

Druga z nowości, mimo iż jej premiera odbyła się podczas festiwalu filmowym w Cannes, nie została pokazana na dużym ekranie, ale w jednym z portów tego miasta. Otóż THE ICON to łódź, która powstała we współpracy BMW i producenta łodzi TYDE.

Ma ona 13,15 metra długości i maksymalną prędkość 30 węzłów, która osiągana jest z wykorzystaniem zastosowanych silników elektrycznych o mocy 100 kW. Energia gromadzona jest natomiast w 6 akumulatorach, które pochodzą z BMW i3 i mają łączną pojemność 240 kWh. Co ciekawe, podczas podróży morskiej osobom na łodzi może towarzyszyć ekskluzywna ścieżka dźwiękowa skomponowana Hansa Zimmera.

Warto jeszcze wspomnieć, że zamiast zestawu tradycyjnych przyrządów żeglarskich otrzymujemy 32-calowy, dotykowy ekran 6K. Dodatkowo na pokładzie znalazł się system iDrive 8, czyli system operacyjny stosowany również w samochodach niemieckiego producenta. Wszystko to podane jest w nowoczesnym i całkiem przyjemnym dla oka designie.